Brad Binder awansuje do zespołu Red Bull KTM Tech 3 w sezonie 2020

Brad Binder, obecnie startujący w kategorii Moto2, dołączy w przyszłym sezonie do MotoGP, a konkretniej do zespołu Red Bull KTM Tech 3.

Zawodnik z Republiki Południowej Afryki zadebiutował w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w 2011 roku. W najmniejsze klasie wyścigowej robił stopniowe postępy, aż w końcu w 2016 roku wywalczył tytuł, po drodze zwyciężając w siedmiu wyścigach. Po tym sukcesie awansował do kategorii Moto2.

Początki nie były dla Bindera zbyt łatwe, lecz w drugim sezonie startów w zespole Red Bull KTM Ajo odniósł już trzy zwycięstwa. W tym troku w klasyfikacji generalnej zajmuje jak na razie ósme miejsce, lecz w dwóch ostatnich wyścigach dojeżdżał do mety na podium.

KTM widzi w Binderze spory talent i właśnie dlatego postanowił awansować go do kategorii MotoGP. Południowoafrykański zawodnik dołączy w sezonie 2020 do zespołu Red Bull KTM Tech 3, gdzie będzie rywalizował u boku Miguela Oliveiry. Portugalczyk, podobnie jak Binder, również jest wychowankiem KTM-a.

„To niesamowite mieć tę szansę. Chcę bardzo mocno podziękować KTM, Red Bullowi KTM Tech 3, mojemu menedżerowi i mojej rodzinie za pomoc w dostaniu się do klasy królewskiej i możliwości spróbowania swoich sił” – mówił Brad Binder.

„To teraz niesamowite uczucie i spełnienie marzeń. Kiedy dorastasz, to jest to, do czego dążysz – być w klasie MotoGP z najlepszymi zawodnikami na świecie na najlepszych motocyklach. To szalone uczucie”.

Również szefostwo KTM-a oraz zespołu Tech 3 jest podekscytowane dołączeniem Brada Bindera do kategorii MotoGP.

„Możliwość podpisania umowy z Bradem Binderem do naszego projektu MotoGP jest ekscytującym momentem, ponieważ jest z nami już od pięciu lat i jest jednym z naszych mistrzów świata. Mamy ze sobą silne powiązania i jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że to trwa” – mówił Pit Beirer, dyrektor ds. sportów motorowych KTM. „Podoba nam się również fakt, że Brad ma ten charakterystyczny styl jazdy, który pozwala mu wyciskać z motocykla i projektu maksimum. Czujemy, że do nas pasuje i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak poradzi sobie i zaatakuje na motocyklu MotoGP”.

„Brad jest kimś, kogo śledzę odkąd dołączył do mistrzostw w Red Bull MotoGP Rookies Cup, a później w MotoGP. Myślę, że w przyszłym roku w składzie Miguel Oliveira / Brad Binder będziemy zjednoczonym zespołem i pokażemy, że organizacj Red Bull KTM działa” – mówił Herve Poncharal, szef zespołu Red Bull KTM Tech 3. „Jestem pewien, że wygra niektóre wyścigi i może powalczy o tytuł. Jesteśmy gotowi do współpracy z nim od testów w Walencji”.

Z zespołem Red Bull KTM Tech 3 rozstanie się po tegorocznym sezonie Hafizh Syahrin.