Bottas zadowolony z nowego pakietu poprawek Mercedesa

Valtteri Bottas pochwalił nowe poprawki Mercedesa, które pozwoliły osiągnąć dobre tempo podczas gorących warunków na torze Hockenheimring przed Grand Prix Niemiec.

Fin podczas pierwszego i drugiego treningu nie zdołał pokonać swojego zespołowego kolegi, a także kierowców Ferrari jednak uważa, że oba bolidy Mercedesa zyskały kluczowe korzyści w obrębie tempa, po wprowadzeniu nowych poprawek, w tym tych związanych z chłodzeniem.

"Było bardzo gorąco i nie pamiętam jazdy w takich warunkach" - powiedział Valtteri Bottas. "To sprawiło, że było trudniej dla kierowców, a zwłaszcza dla samochodów i opon. Było dużo przegrzewania, szczególnie w trzecim sektorze w kombinacjach zakrętów."

"Myślę, że zrobiliśmy postęp. Z pakietem, który mieliśmy w Austrii, w dniu dzisiejszym zmagalibyśmy się z ogromnymi stratami, ale teraz mogliśmy wykonać dobre długie przejazdy."

"Próbowaliśmy wykonać kilka długich przejazdów w pierwszym treningu, gdy było trochę chłodniej, więc na pewno sporo się nauczyliśmy od strony opon i ustawień."

Mimo optymizmu ze strony Bottasa, Lewis Hamilton nie był przekonany o poprawie swojego bolidu w zakresie chłodzenia. Brytyjczyk uważa, że nie osiągnął optymalnego poziomu podczas długich przejazdów, jednak uważa, że problem zniknie, ponieważ prognoza pogody przewiduje zmianę warunków w sobotę i niedzielę.

"Nie był to najlepszy dzień pod względem warunków, ale dość prostolinijny" - przyznał Hamilton. "Opony nie lubią takich temperatur, przez co czasy są wolniejsze, a same nie wytrzymują zbyt długo."

"Chodzi o to, aby utrzymać opony w odpowiednim oknie pracy, jednak zawsze są nieco powyżej, więc zawsze się przegrzewają i to jest główny problem w dniu dzisiejszym. Wszyscy są jednak w tej samej sytuacji."

"Nie mieliśmy dzisiaj żadnych problemów. Wykonaliśmy długie przejazdy i myślę, że są w porządku, ale mamy nadzieję, że warunki atmosferyczne ulegną zmianie w pozostałej części weekendu."