Bottas: Tor nie wybaczał dziś błędów

Valtteri Bottas, który w trakcie drugiego treningu dość mocno roztrzaskał swój bolid, stwierdził, że główną przyczyną jego wypadku był porywisty wiatr, który utrudniał dziś życie wielu kierowcom.

Bottas, który przejechał do Austrii z myślą o przerwaniu złej passy, rozbił dość doszczętnie swój bolid w trakcie drugiego treningu. Ten wypadek może mieć dość duży wpływ na pozostałą część weekendu w wykonaniu kierowcy Mercedesa. Przypomnijmy, że dwie ostatnie sesje kwalifikacyjne na tym torze padły łupem Valtteriego Bottasa. Czy fiński kierowca pozbiera się po dość ciężkim piątku i sięgnie po pierwsze pole startowe? Tego dowiemy się jutro około godziny 16.

W trakcie drugiego treningu miałem dość mocny wypadek. Na szczęście ze mną wszystko w porządku, czego nie można powiedzieć o moim bolidzie. Na wyjściu z zakrętu straciłem panowanie nad tyłem bolidu przez porywisty wiatr. Od razu zarzuciłem kontrę, ale było za późno i skończyłem na ścianie. Wiatr w dniu dzisiejszym bardzo przeszkadzał wszystkim kierowcom. Jeżeli popełniłeś dziś mały błąd, to tor tego błędu ci nie wybaczał, tak jak miało to miejsce we Francji” - powiedział Valtteri Bottas.

Siła uderzenia wyniosła 25G. W takim przypadku nasuwa się pytanie, co podwoziem Valtteriego Bottasa. Być może wkrótce pojawi się informacja ze strony zespołu o wymuszonych zmianach w bolidzie Bottasa. O całej sprawie będziemy informować na bieżąco na naszym Twitterze.