Bottas: Straciliśmy dziś szansę na pierwsze pole startowe

Zdaniem Valtteriego Bottasa Mercedes był dziś w stanie wygrać kwalifikacje, ale przez wydarzenia na torze, to zwycięstwo okazało się nieosiągalne.

Pierwszy mierzony przejazd Valtteriego Bottasa został spowolniony przez pojawienie się na torze żółtej flagi, która była spowodowana wypadkiem Kimiego Raikkonena. Do kolejnej próby w końcówce kwalifikacji w wykonaniu Bottasa jednak nie doszło z powodu zamieszania na torze.

"Trudno logicznie wytłumaczyć, to co się wydarzyło w trzeciej części kwalifikacji" - przyznał Bottas. "Bardzo duża część kierowców straciła przez to szansę na poprawę swoich rezultatów. Jestem zadowolony z trzeciego miejsca, ale mam lekki niedosyt, ponieważ mogliśmy dziś wygrać."

"W pierwszej fazie trzeciego segmentu czasówki ujrzałem żółte flagi, więc natychmiast musiałem zwolnić. Cała ta sytuacja jest frustrująca, ponieważ straciliśmy szansę na pierwsze pole, a nawet linię. Jedynym plusem dzisiejszych kwalifikacji jest to, że zajęliśmy miejsce w czołowej trójce, a mogliśmy skończyć o wiele gorzej."

Valtteri Bottas zapytany, co sądzi o sytuacji, która miała miejsce w ostatniej części sesji kwalifikacyjnej, odpowiedział: "Takie sytuacje nie mogą mieć miejsca. Dwóch kierowców jechało na czele całej stawki i nikt nie miał zamiaru ich wyprzedzić. Każdy blokował każdego w tej sytuacji."

"Wiele mówiło się ostatnio o zmianie formatu czasowego kwalifikacji, ale to jest w tym momencie bez sensu, ponieważ taka sytuacja ma miejsce tylko na dwóch torach. W Singapurze sytuacja wróci do normalnego stanu i takie sytuacje nie będą miały miejsca" - podsumował Fin.