BMW zaprezentowało malowania samochodów M4 DTM na sezon 2020

BMW M4 DTM / © BMW AG

BMW ujawniło malowania swoich sześciu samochodów M4 DTM, którymi w sezonie 2020 rywalizować będą Marco Wittmann, Timo Glock, Lucas Auer, Jonathan Aberdein, Philipp Eng oraz Sheldon van de Linde.


Niemiecki producent podczas internetowej prezentacji pokazał sześć nowych aut oraz ich malowania, które będą widoczne na obiektach w sezonie 2020 oraz potwierdził swoich dotychczasowych partnerów, jak i nową współpracę z iQOO, w której barwach startować będzie Timo Glock.

Marco Wittmann, Philipp Eng, Sheldon van der Linde i Timo Glock pozostaną z BMW na kolejny sezon, a po rocznej nieobecności do niemieckiej serii powróci Lucas Auer, który dotychczas startował pod szyldem Mercedesa. Debiutującym w BMW będzie tymczasem Jonathan Aberdein, który rok wcześniej rywalizował w barwach WRT.

Nowym kierowcą w barwach BMW, choć w prywatnym zespole, będzie tymczasem Robert Kubica, który rywalizować będzie z ART Grand Prix, przy wsparciu firmy PKN Orlen.

"Cieszymy się, że mamy u boku naszych silnych partnerów, nawet w tak trudnych czasach" - powiedział Jens Marquardt, dyrektor BMW Group Motorsport. "Pandemia koronawirusa hamuje również DTM, a kiedy sezon wreszcie się rozpocznie, będzie przebiegał w innych warunkach niż jesteśmy przyzwyczajeni."

"Dlatego jesteśmy tym bardziej wdzięczni za lojalność i stałe wsparcie naszych partnerów. To po raz kolejny pokazuje, że jesteśmy jedną drużyną, stoimy razem i razem walczymy o sukces."

"Zmodyfikowany kalendarz DTM sprawia, że nie możemy się już doczekać rozpoczęcia sezonu. Razem z naszymi partnerami jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko w sezonie 2020" - dodał.

Image: © BMW AG