BMW z sześcioma samochodami na starcie sezonu DTM 2020

BMW z sześcioma samochodami na starcie sezonu DTM 2020

BMW Motorsport wystawi sześć samochodów DTM w następnym sezonie wyścigowym, z możliwością zaopatrywania innych klienckich zespołów, jeśli będzie taka potrzeba.

Dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt przyznał w rozmowie z TouringCarTimes, że bawarski producent wystawi sześć samochodów, równoważąc zespół i kierowców.

"Mogę powiedzieć, że w przyszłym roku będziemy mieli sześć samochodów roboczych. Wciąż musimy znaleźć odpowiednią równowagę między zespołem a kierowcami i wszystko dokładnie przeanalizować poza sezonem."

W sezonie 2020 BMW nadal chce dostarczyć swoje auta klienckim zespołom, podobnie jak zrobiło to Audi z ekipą WRT, jednak w inny sposób, jeśli chodzi o model finansowy.

"Dyskutujemy nad znalezieniem klienckiego zespołu, ale jesteśmy przekonani, że ekipa musi być w stanie zarządzać samochodami i być niezależna finansowo" - przyznał Marquard. "Zapewnimy samochody i wsparcie, jednak nie podoba nam się podejście Audi i WRT. Nasz budżet jest ograniczony, a nasz kliencki zespół musi być w stanie samodzielnie zebrać środki finansowe."

Jednym klienckim zespołem będzie dysponowało Audi, które nie zamierza rozszerzać swojego programu, co przyznał szef Dieter Gass: "Myślę, że WRT spisało się bardzo dobrze i wykonało bardzo dobrą robotę. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni i najwyraźniej był to właściwy wybór, jednak nie będziemy chcieli dodać kolejnego klienckiego zespołu w przyszłym roku."