BMW potwierdza składy swoich zespołów na sezon 2020

BMW potwierdza składy swoich zespołów na sezon 2020

BMW potwierdziło jak rozlokowało swoich sześciu kierowców, którzy będą rywalizować w tegorocznym sezonie wyścigowym DTM w dwóch zespołach BMW Team RMG i BMW Team RBM.

Dwukrotny mistrz Marco Wittmann i Timo Glock pozostaną w ekipie BMW Team RMG z dyrektorem zespołu Stefanem Reinholdem. Ich nowym kolegą z zespołu będzie Lucas Auer. Philipp Eng i Sheldon van der Linde nadal będą pod skrzydłami Barta Mampaeya oraz BMW RBM, a dołączy do nich Jonathan Aberdein.

Na potrzeby klasyfikacji zespołowej zostanie utworzony wspólny skład z Auerem i Aberdeinem na pokładzie, którzy będą zdobywać punkty dla BMW RMR i będą dzielić wspólny garaż.

"Przydzielając naszych kierowców do dwóch zespołów, ważnym było, aby znaleźć odpowiednią kombinację ciągłości, zmiany i konkurencji oraz pracy zespołowej" - powiedział Jens Marquardt, dyrektor BMW Group Motorsport.

"Współpraca między naszymi czterema uznanymi kierowcami i ich zespołami działał dobrze w ubiegłym roku. Każdy zespół otrzyma teraz jednego z naszych dwóch nowych zawodników. To da nam potężny efekt."

"Tutaj liczy się wynik - innymi słowy, tworzymy silny zespół z kierowcami BMW Team RMG i BMW Team RBM oraz naszymi inżynierami. Zespół ten będzie współpracował ściślej niż w poprzednich latach. To będzie jeden z kluczowych czynników sukcesu sportowego w tym sezonie" - dodał.

Prócz dwóch fabrycznych zespołów z sześcioma kierowcami BMW, w sezonie 2020 wystartuje także prywatna ekipa Orlen Team ART, w której zadebiutuje Robert Kubica.

Wszyscy kierowcy pojawią się na torze Monza podczas przedsezonowych testów, które zostały zaplanowane na 16-18 marca. Sezon tymczasem rozpocznie się na obiekcie Zolder w Belgii w dniach 24-26 kwietnia.

Zespoły i kierowcy BMW w DTM w sezonie 2020:

Zespół BMW RMG:

  • Marco Wittmann
  • Timo Glock
  • Lucas Auer (dla klasyfikacji zespołów: BMW Team RMR)

Zespół BMW RBM:

  • Philipp Eng
  • Sheldon van der Linde
  • Jonathan Aberdein (dla klasyfikacji zespołów: BMW Team RMR)

Zespół prywatny:

Orlen Team ART:

  • Robert Kubica