BMW Motorsport potwierdza pięciu kierowców DTM na sezon 2020

BMW Motorsport potwierdza pięciu kierowców DTM na sezon 2020

Zespół BMW Motorsport ogłosił obsadę pięciu z sześciu foteli wyścigowych na sezon 2020.

Niemiecki producent ogłosił, że szeregi ekipy opuści mistrz serii DTM z sezonu 2012, Bruno Spengler, który ma rozpocząć starty w amerykańskim programie BMW IMSA. Jego miejsce w zespole zajmie Lucas Auer.

Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport wyraził wielką wdzięczność za dokonania Spenglera: "Niewielu kierowców miało tak duży wpływ na DTM, jak Bruno. Zdobywając tytuł w 2012 roku, osiągnął coś, co w tamtym czasie nikt nie uważał za możliwe i zdobył stałe miejsce w historii BMW Motorsport."

W podobnie ciepłych słowach wypowiadał się także dyrektor zarządzający ITR, Achim Kostron: "Bruno jest jednym z najpopularniejszych i odnoszących największe sukcesy kierowców DTM wszechczasów. Jego kariera jest imponującym osiągnięciem. W imieniu całej rodziny DTM życzę Bruno wszystkiego najlepszego w serii IMSA. Zawsze będzie mile widziany w DTM, kiedy tylko zechce."

Auer ścigał się z powodzeniem w DTM przez cztery sezony w latach 2015-2018, wygrywając cztery wyścigi i wyłaniając się jako wiarygodny pretendent do tytułu w pierwszej połowie sezonu 2017. Dołączy on do Marco Wittmanna, Philippa Enga, Timo Glocka i Sheldona van der Linde, młodego kierowcy z RPA, który zrobiła ogromne wrażenie w swoim debiutanckim sezonie 2019.

"Jestem bardzo podekscytowany powrotem do startów w DTM z BMW. W tym roku dużo się nauczyłem w Japonii i odliczam dni, zanim po raz pierwszy wsiądę do M4 DTM. Kluczem będzie teraz szybkie dostosowanie się, ale nie martwię się o to" - powiedział Lucas Auer.

Zagadką nadal pozostaje obsada ostatniego wolnego fotela. Najgłośniej spekuluje się, że miejsce to przeznaczone będzie dla Roberta Kubicy, który zaliczył bardzo udane grudniowe testy dla nowych kierowców DTM na torze w Jerez de la Frontera, uzyskując najlepszy czas spośród wszystkich kierowców BMW. Najprawdopodobniej, informacja ta zostanie ogłoszona na początku roku 2020.