BMW kończy kolejne przygotowania do sezonu 2020 na torze Vallelunga

BMW kończy kolejne przygotowania do sezonu 2020 na torze Vallelunga

BMW zakończyło trzydniowe testy na torze Vallelunga, wykonując pełny zaplanowany program wraz z Philippem Engiem oraz Timo Glockiem, którzy pokonywali kilometry w BMW M4 DTM.

Niemiecka marka powróciła w tym tygodniu na tor, aby kontynuować przygotowania do zbliżającego się sezonu DTM 2020, w którym udział weźmie także Robert Kubica z zespołem Orlen Team ART.

Przeważnie słoneczna pogoda zapewniała prawie niezmiennie dobre warunki w ciągu trzech dni na torze wyścigowym na północ od Rzymu. To pozwoliło BMW przejść przez wszystkie zaplanowane punkty testowe w zmodyfikowanym BMW M4 DTM.

BMW poddało ocenie różne pomysły techniczne, które zostały przetestowane w wielu krótkich oraz długich przejazdach. Timo Glock i Philipp Eng pokonali w sumie 460 okrążeń, czyli 1851 kilometrów.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z testów" - przyznał Philipp Eng. "Wspaniale było poczuć, ile pozytywnej energii jest w zespole i zobaczyć ile pracy włożono zimą. Wszyscy mają pełną motywację. Jako kierowcy daje mi to bardzo dobre odczucia."

"Na torze potwierdziliśmy, że jesteśmy w stanie zrealizować wszystko, co postanowiliśmy zrobić. Samochód jest naprawdę bardzo łatwy w prowadzeniu. Zrobiliśmy kolejny krok naprzód i nie mogę się już doczekać kolejnego testu na torze Monza."

"Bardzo miło było wrócić do samochodu po długiej przerwie" - dodał Timo Glock. "Kiedy przyjechałem na padok pierwszego dnia, zdałem sobie sprawę, że to mój dwudziesty rok w wyścigach samochodowych, jeśli odejmę lata kartingowe. Nadal mam w żołądku motyle, kiedy przechodzę przez padok i nie mogę się doczekać, aż zasiądę za kierownicą samochodu wyścigowego."

"Przez kilka pierwszych okrążeń miałem na twarzy szeroki uśmiech. Naprawdę mi się podobało. Odczucia samochodu były dobre i mogliśmy przepracować niektóre punkty z naszej listy."

"To był pozytywny test i musimy teraz upewnić się, że wszystko inne zostały uporządkowane na torze Monza, gdzie będziemy kontynuować dobre przygotowania do sezonu."

Do Glocka i Enga na torze we Włoszech dołączyli także nowi zawodnicy, Lucas Auer i Jonathan Aberdein, którzy wykorzystali trzy dni testowe, aby poznać zespół oraz procesy w BMW.

Kolejny test zaplanowano na 16-18 marca na torze Monza, gdzie na pętli pojawią się wszyscy kierowcy. Runda otwierająca sezon 2020 odbędzie się w Zolder w dniach 24-26 kwietnia.