Berger nie oczekuje dołączenia nowego producenta do serii w 2020 roku

Berger nie oczekuje dołączenia nowego producenta do serii w 2020 roku

Gerhard Berger, szef DTM, przyznał, że nie oczekuje dołączenia nowego producenta z japońskiej serii Super GT do DTM od sezonu 2020, pomimo wprowadzenia wspólnych przepisów "Class 1".

Podczas finału sezonu 2019 na torze Hockenheimring trzy japońskie auta pojawiły się na niemieckim obiekcie, aby rywalizować ze ścigającymi się kierowcami w Audi, BMW oraz Aston Martinie, natomiast pod koniec listopada na Fuji z całą stawką Super GT zmierzą się zawodnicy DTM.

Mimo prób wspólnej rywalizacji nie ma obecnie planów, które przewidywałyby dołączenie, któregoś z japońskich producentów do DTM w przyszłym roku.

"Japońscy producenci nie planują jeszcze przyjazdu do Europy" - powiedział Gerhard Berger. "Nie ma jeszcze żadnych ścisłych negocjacji, więc nie spodziewamy się, że ktoś dołączy w ciągu najbliższego roku lub dwóch lat."

Mimo wspólnych startów na koniec sezonu 2019 Berger przyznał, że w chwili obecnej nie ma planów na rok 2020. Austriak ma jednak nadzieję, że przepisy "Class 1" zostaną wprowadzone w innych mistrzostwach na całym świecie.

"Chcemy mieć więcej wspólnych wyścigów, ale nie planowaliśmy jeszcze niczego na 2020 rok. Myślę, że wszystko na Hockenheim poszło dobrze, skład jest spektakularny i zobaczymy, jak będzie na Fuji."

"Zrobimy to jednak krok po kroku. Mam nadzieję, że więcej krajów przyjmie i wykaże zainteresowanie przepisami "Class 1"."

Masaaki Bandoh, szef serii Super GT dodał, że jego ambicją jest wspólna rywalizacja i walka w jednym pucharze w przyszłości.

"Z niecierpliwością czekamy na naszych przyjaciół z DTM na Fuji. Dla mnie najlepszym byłoby mieć Puchar Świata Klasy 1."