Bardzo udane kwalifikacje kierowców Renault

Zespół Renault zgodnie z zapowiedziami pokazał się w kwalifikacjach z bardzo dobrej strony. Zarówno Daniel Ricciardo, jak i Nico Hulkenberg zakończyli sobotnią czasówkę w czołowej dziesiątce.

Ekipa z Enstone jest w tym sezonie bardzo konkurencyjna na szybkich torach, które wymagają więcej wydajności jednostki napędowej niż siły docisku, co było widoczne w Kanadzie oraz na torze Monza. Daniel Ricciardo po zakończonych kwalifikacjach nie krył swojego wielkiego zadowolenia ze zdobycia piątego pola startowego.

"To był świetny dzień i kapitalne kwalifikacje. Jestem bardzo szczęśliwy ze zdobycia piątej pozycji" - powiedział Daniel Ricciardo. "To wspaniały wynik dla całego zespołu. Udało nam się zablokować cały trzeci rząd, co było głównym planem, który udało nam się w pełni zrealizować."

"Zaliczyłem dobre okrążenie podczas pierwszego wyjazdu w Q3, które dało mi piątą pozycję. Przez cały weekend prezentujemy równą formę i utrzymujemy się w czołowej szóstce, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość."

Daniel Ricciardo odniósł się również do kuriozalnej sytuacji, która miała miejsce pod koniec kwalifikacji: "Każdy chciał zdobyć jak najlepszą pozycję przed mierzonym okrążeniem. Nikt nie chciał być na czele stawki i stracić kilka dziesiątych, przez brak jazdy w cieniu aerodynamicznym. Mimo braku ostatniej próby nasza pozycja jest bardzo dobra" - podsumował sympatyczny Australijczyk.

Nico Hulkenberg ukończył kwalifikacje na szóstej pozycji tuż za plecami swojego partnera zespołowego i również był bardzo zadowolony z wyniku.

"Jestem bardzo zadowolony z szóstego miejsca, to dobry prognostyk przed jutrzejszym wyścigiem" - przyznał Niemiec. "Mamy bardzo dobre tempo na długich przejazdach, więc będziemy w niedzielę mocni."

"Podczas ostatniego wyjazdu za bardzo skupiłem się na samochodach, które znajdował się za moim tylnym skrzydłem, co spowodowało przestrzelenie pierwszej szykany. Nie było to zamierzone zachowanie" - dodał Hulkenberg.