Audi z zadowoleniem kończy testy w Jerez de la Frontera

Audi z zadowoleniem kończy testy w Jerez de la Frontera

Audi z zadowoleniem zakończyło trzydniowe testy debiutantów na torze Jerez w Hiszpanii, w których wzięło udział sześciu kierowców i przygotowywało się do nowego wyzwania, które czeka ich w sezonie 2020.

Od środy do piątku Nico Muller i Mike Rockenfeller przejechali 378 okrążeń samochodem testowym Audi RS 5 DTM na rok 2020.

"To był ogólnie bardzo dobry test dla Audi" - powiedział Andreas Roos, lider projektu DTM w Audi Sport. "Byliśmy w stanie przejść przez wszystkie ważne punkty naszego programu testowego."

"Nadszedł czas, aby wyciągnąć właściwe wnioski dotyczące przygotowania do nowego sezonu na podstawie informacji i danych zebranych podczas przerwy zimowej."

W ramach tradycyjnego testu dla debiutantów dwaj nowi kierowcy zespołu WRT Team Audi Sport mieli okazję zdobyć pierwsze doświadczenia z Audi RS 5 DTM: "Zarówno Ed Jones, jak i Fabio Scherer popisywali się bardzo dobrymi czasami okrążeń i pokazali, że dobrze sobie radzą w Audi RS 5 DTM od samego początku" - dodał Roos.

Na torze w Jerez de la Frontera debiut za kierownicą auta DTM zaliczył także Robin Rogalski. Polak wygrał w tym roku Puchar Audi Sport Seyffarth R8 LMS i tym samym został nagrodzony możliwością przetestowania samochodu DTTM o mocy ponad 610 koni mechanicznych.

Kierowcy DTM powrócą na tor w marcu podczas przedsezonowych testów na Monzy, które zostały zaplanowane na 16-18.