Audi prezentuje elektryczny e-tron FE04 na nowy sezon Formuły E

Audi prezentuje elektryczny e-tron FE04 na nowy sezon Formuły E

Audi podczas oficjalnej prezentacji zespołu, który będzie rywalizował w sezonie 2017/18 Formuły E, zaprezentował swój pierwszy elektryczny bolid, którym ścigać się będą Lucas di Grassi i Daniel Abt.

Niemiecki koncern swoją przygodę z Formułą E rozpoczął z pierwszym sezonem, jednak jedynie jako partner ekipy Schaeffler. Od zbliżającego się sezonu 2017/18 Audi będzie samodzielnym zespołem.

Nowy bolid ekipy Audi drastycznie zmienił kolorystykę, z którego w całości usunięto kolor czerwony, który został zastąpiony białym z dodatkami zielonego, żółtego oraz czarnego.

Po prawie 40 latach uwieńczonej sukcesami aktywności w najbardziej prestiżowych dyscyplinach sportów motorowych, Audi zostało pierwszym niemieckim producentem motoryzacyjnym biorącym udział w serii wyścigów Formuły E. To doskonałe pole do testowania i udoskonalania nowoczesnych rozwiązań technicznych, z myślą o ich przyszłym wykorzystaniu w produkcji seryjnej – podkreślił Peter Mertens, członek zarządu Audi AG odpowiedzialny za rozwój techniczny.

Mając za sobą tak świetne przykłady jak napęd quattro, TFSI, TDI, napęd hybrydowy i wiele innych innowacji, ten jednomiejscowy bolid wyścigowy jest zapowiedzią naszej ofensywy produktowej w zakresie mobilności elektrycznej, która ruszy na dobre w roku 2018, wraz z wejściem na rynek modelu Audi e-tron.

Zespół Audi w swoim pierwszym oficjalnym sezonie w Formule E postawił na nowe rozwiązania w obrębie silnika oraz jednostopniowej, choć bardzo wydajnej skrzyni biegów.

Wraz z naszym partnerem technologicznym, firmą Schaeffler, opracowaliśmy zupełnie nowy typ napędu – powiedział Dieter Gass, szef Audi Motorsport. To widać już na pierwszy rzut oka – wystarczy spojrzeć na jego nową karbonową pokrywę. Samochód również brzmi inaczej, ponieważ ciągle dążymy do odkrywania nowych dróg w technice.

Kierowcami w ekipie pozostaną natomiast Lucas di Grassi, który do czwartego sezonu Formuły E wystartuje z numerem #1 jako mistrz świata. Zespołowym kolegą Brazylijczyka pozostanie Daniel Abt, który swoje starty będzie kontynuował z numerem #66.

Nowym szefem zespołu, a co za tym idzie także i twarzą Audi Sport ABT Schaeffler został Allan McNish, były kierowca Formuły 1 oraz długoletni fabryczny kierowca Audi, który aż trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium podczas legendarnej rywalizacji w Le Mans.