Audi potwierdza skład kierowców na sezon 2020 serii DTM

Audi potwierdza skład kierowców na sezon 2020 serii DTM

W niezmienionym składzie do sezonu 2020 przystąpi Audi, które chce obronić wywalczone tytuły we wszystkich klasyfikacjach.

Po najbardziej udanym sezonie DTM w historii firmy, zdobywając wszystkie trzy tytuły mistrzowskie, dwanaście zwycięstw, dwanaście pole position, dwanaście najszybszych okrążeń i czterdzieści z pięćdziesięciu czterech możliwych podiów, zadanie szefa Audi Motorsport Dietera Gassa było dość proste.

"Po tak wspaniałym sezonie obowiązuje tylko jedno słynne motto: Nigdy nie zmieniał zwycięskiej drużyny!" - przyznał Dieter Gass.

"Z mojego punktu widzenia w zeszłym roku mieliśmy zdecydowanie najsilniejszy skład kierowców w DTM. Dlatego cieszę się, że możemy nadal polegać na tych samych sześciu kierowcach w 2020 roku" - dodał.

Na czele składu kierowców Audi ponownie stanie Rene Rast, który podczas swoich trzech sezonów wywalczył dwa mistrzowskie tytuły, drugie miejsce w klasyfikacji kierowców w sezonie 2017 i siedemnaście zwycięstw.

Obok Rasta wystartuje Jamie Green, również z dorobkiem siedemnastu zwycięstw, jednak dla Brytyjczyka będzie do już szesnasty sezon.

Kolejnym mistrzem w składzie Audi będzie Mike Rockenfeller. Zwycięzca Le Mans z 2010 roku i mistrz DTM z sezonu 2013, z dorobkiem sześciu zwycięstw.

W sezonie 2020 za kierownicami Audi zasiądą także Nico Muller, bezpośredni rywal Rene Rasta w walce o tytuł w sezonie 2019, Robin Frijns oraz Loic Duval.

W składzie Audi Sport Teams Abt Sportsline wystartują Frijns i Muller, w Phoenix Ducal i Rockenfeller, natomiast w ekipie Rosberga Green i Rast.

W autach Audi w sezonie 2020 wystartuje także zespół WRT Team Audi Sport, w którym rywalizować będą Ed Jones i Fabio Scherer.