Aprilia prezentuje barwy na sezon 2020 w MotoGP

Aprilia prezentuje barwy na sezon 2020 w MotoGP

Aleix Espargaro, Andrea Iannone oraz Bradley Smith zaprezentowali w piątek tegoroczne barwy zespołu Aprilia Racing Team Gresini. Wydarzenie odbyło się na torze Losail, gdzie już jutro rozpoczną się trzydniowe testy przedsezonowe.

Po raz pierwszy Aprilię RS-GP 2020 mogliśmy zobaczyć – choć w barwach testowych – już przed shakedownem w Malezji. W tegorocznej konstrukcji zmieniono wiele elementów, w tym przede wszystkim pakiet aerodynamiczny, układ wydechowy, podwozie, jak i również jednostkę napędową. Aprilia obecnie wyposażona jest więc w silnik V4 o 90-stopniowym kącie rozchylenia pomiędzy cylindrami.

Efekty prac inżynierów były zauważalne podczas testów w Malezji, gdzie z bardzo dobrej strony zaprezentował się Aleix Espargaro. Choć Hiszpan nie znajdował się w czołówce tabeli z czasami, tak jego tempo na dłuższym przejeździe prezentowało się imponująco. Kolejna okazja do sprawdzenia okazji tegorocznej konstrukcji RS-GP 2020 już jutro, kiedy to w Katarze rozpocznie się druga tura przedsezonowych testów.

„Szczerze mówiąc, w tym roku jestem bardziej zmotywowany i pełen nadziej niż kiedykolwiek, ponieważ motocykl jest teraz całkowicie inną historią! Jest kompletnie inny od tego, którym do tej pory jeździłem” – powiedział Aleix Espargaro.

W związku z tym, że zawodnicy powrócą na tor w sobotę, Aprilia zdecydowała się zaprezentować tegoroczne barwy właśnie na Losail International Circuit. Nie są one żadnym zaskoczeniem, gdyż zespół zachował znaną z poprzednich sezonów paletę kolorów – czerń oraz barwy włoskie, czyli czerwień, zieleń i biel.

Na prezentacji obecni byli przedstawiciele zespołu oraz zawodnicy – Aleix Espargaro, Andrea Iannone i kierowca testowy, Bradley Smith. Co ciekawe odsłonięcia maszyny oznaczonej numerem 29 dokonali jednocześnie zarówno Włoch, jak i Brytyjczyk. Aprilia dalej nie jest bowiem pewna, czy Iannone zostanie dopuszczony do sezonu. Przeciwko 30-latkowi toczy się proces związany z wykorzystanie środków dopingowych, w związku z czym Włoch jest tymczasowo zawieszony i nie może brać udziału w żadnych zawodach motocyklowych.

„Z estetycznego punktu widzenia motocykl jest całkowicie oszałamiający, wydaje się rewolucją, ale właściwie każdy krok został dokładnie przemyślany, każdy skrawek danych dokładnie obliczony” – powiedział Andrea Iannone.

„Wiem, jak wiele pracy włożył w to każdy, to niesamowity wysiłek i poświęcenie. Jestem więc szczęśliwy. Nie mogę doczekać się, by jeździć moją Aprilią i być konkurencyjnym”.