Aprilia opublikowała zdjęcia RS-GP 2020

Aprilia opublikowała zdjęcia RS-GP 2020

W przededniu shakedownu Aprilia opublikowała cztery zdjęcia nowego modelu RS-GP 2020, na których widać poczynione przez inżynierów z Noale zmiany.

Już w niedzielę na torze Sepang rozpocznie się trzydniowy shakedown, na którym zespoły po raz pierwszy przetestują tegoroczne motocykl. Wezmą w nim udział debiutanci, zawodnicy testowi ekip fabrycznych (w tym Jorge Lorenzo), jak i również najsłabsi w stawce – KTM oraz Aprilia.

Nim jednak motocykliści pojawią się na torze, na Twitterze Aprilii ujawniono zdjęcia modelu RS-GP 2020. Widać na nich zmieniony przód motocykla, w tym przede wszystkim kształt owiewek, jak i również zmodyfikowany układ wydechowy. Zmianie uległo także podwozie maszyny.

Co ciekawe, modyfikacje poczyniono również w układzie napędowym. Model RS-GP 2020 ma być wyposażony w silnik V4 o 90-stopniowym kącie rozchylenia pomiędzy cylindrami. Do tej pory wynosił on 75 stopni.

Podczas shakedownu barwy Aprilii reprezentować będą: Aleix Espargaro, Bradley Smith oraz Lorenzo Savadori, który wystąpi w zastępstwie zawieszonego Andrei Iannone.