Antonio Giovinazzi: Dobry sezon 2020 może przybliżyć mnie do fotela w Ferrari

Antonio Giovinazzi: Dobry sezon 2020 może przybliżyć mnie do fotela w Ferrari

Według Antonio Giovinazziego nadchodzący sezon będzie kluczowy dla jego przyszłości w królowej sportów motorowych. Włoski kierowca zaznacza również, że pozytywne rezultaty mogą w dużym stopniu przybliżyć go do fotela w Ferrari.

Pierwsza część sezonu 2019 dla debiutującego wówczas w roli etatowego kierowcy Giovinazziego była bardzo trudna i nieudana, co powodowało napływ dużej fali spekulacji dotyczącej jego przyszłości. Według dobrze poinformowanych źródeł podczas przerwy wakacyjnej Włoch odbył poważną rozmowę z szefem zespołu - Frederikiem Vasseurem, który postawił mocne ultimatum swojemu podopiecznemu. Rozmowa z charakternym szefem przyniosła zamierzony efekt, co skutkowało widocznym progresem włoskiego kierowcy i przedłużeniem kontraktu o kolejny rok.

Sam zainteresowany przyznaje, że nadchodzący sezon będzie najważniejszy w jego dotychczasowej karierze, ponieważ może zarówno otworzyć, jak i zamknąć dalsze możliwości rozwoju w F1.

Byłbym bardzo nieszczerą osobą, gdybym stwierdził, że nie marzę o jeździe w Ferrari’’ - powiedział Giovinazzi w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

Aktualnie jestem całkowicie skupiony na nadchodzącym sezonie, który będzie kluczowy dla rozwoju mojej dalszej kariery w F1. Chciałbym w tym roku pokonać Kimiego Raikkonena, ale nie będzie to dla mnie największym priorytetem. Najważniejsza będzie poprawa słabych punktów i uzyskiwanie jak najlepszych wyników na torze. Jeżeli pokażę się z dobrej strony i będę uzyskiwał satysfakcjonujące rezultaty, to być może zwrócę na siebie uwagę Ferrari”.

W grudniu ubiegłego roku kolejny raz bardzo głośno zrobiło się o możliwej emeryturze Sebastiana Vettela. W gronie potencjalnych następców czterokrotnego mistrza świata przewijało się wielu znanych kierowców, ale również pojawiały się lekkie sugestie dotyczące Giovinazziego. Głos w tej sprawie zabrał Mattia Binotto, który jasno stwierdził, że jest za wcześnie na podejmowanie takich tematów. Co ciekawe, szef zespołu Ferrari nie wykluczył potencjalnego angażu swojego rodaka, ale zaznaczył, że kluczowy w tym aspekcie będzie sezon 2020.

W tym momencie jest za wcześnie na takie rozmowy” - zaznaczał Binotto.

Antonio w 2019 roku dokonał dużego postępu i mamy nadal o nim bardzo pozytywne opinie. Pierwsza część sezonu nie poszła po jego myśli, ale po przerwie wakacyjnej pokazał się kilkukrotnie z bardzo dobrej strony. Problemy, z którymi zmagał się na początku sezonu, były cyklicznie eliminowane, co świadczy bardzo dobrze o rozwoju tego kierowcy”.

„Giovinazzi może w przyszłości zostać kierowcą Ferrari, ale zobaczymy, jak będzie prezentował się w nadchodzącym sezonie. Jeżeli jego angaż miałby zależeć jedynie od sezonu 2019, to musiałbym stwierdzić, że na taki krok jest na ten moment za wcześnie” - podsumował Binotto.