Andrea Iannone tymczasowo zawieszony

Andrea Iannone tymczasowo zawieszony

Andrea Iannone, zawodnik ekipy Aprilia, został tymczasowo zawieszony po pozytywnym wyniku antydopingowym na sterydy anaboliczne.

Organ zarządzający Motocyklowymi Mistrzostwami Świata, Fédération Internationale de Motocyclisme, poinformowało, że Andrea Iannone nie przeszedł testów antydopingowych, które miały miejsce podczas Grand Prix Malezji i dały wynik pozytywny na obecność substancji zakazanej, zgodnie z zasadami Światowej Agencji Antydopingowej.

Dlatego też, FIM wydało 30-latkowi tymczasowy zakaz startów do czasu kolejnej rozprawy i do czasu odwołania.

"Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM) poinformowało włoskiego kierowcę grand prix, Andreę Iannone, że jest tymczasowo zawieszony zgodnie z art. 7.9.1 Kodeksu Antydopingowego FIM (CAD) 2019" - czytamy w oświadczeniu FIM.

"Decyzja o tymczasowym zawieszeniu Andrei Iannone była obowiązkowa po otrzymaniu raportu z akredytowanego laboratorium WADA w Kreischa (Niemcy), wskazującego niekorzystne odkrycie analityczne nieokreślonej substancji zgodnie z Sekcją 1.1a - Egzogenny Anaboliczny Androgenny Steryd (AAS) z listy zabronionych 2019, został odnaleziony w próbce moczu pobranej od zawodnika podczas rundy Mistrzostw Świata Grand Prix, która odbyła się w Sepang w Malezji 3 listopada 2019 roku."

"Pan Andrea Iannone ma prawo poprosić o analizę swojej próbki B."

"Pan Andrea Iannone jest tymczasowo zawieszony ze skutkiem od dnia 17 grudnia 2019 roku. W związku z tym nie wolno mu brać udziału w zawodach lub działaniach motocyklowych do odwołania, zgodnie z art. 7.9.3.2 CAD. Pan Iannone może zażądać zniesienia tymczasowego zawieszenia."

"Zgodnie ze światowym kodeksem antydopingowym i kodeksem antydopingowym FIM, organizacja nie jest w stanie dostarczyć żadnych dodatkowych informacji" - podsumowano w oświadczeniu.