Andrea Dovizioso z najlepszym czasem podczas trzeciego treningu. Marquez poza pierwszą dziesiątką

Andrea Dovizioso okazał się najszybszym zawodnikiem podczas trzeciego treningu. Włoski zawodnik uzyskał czas 1:38.923 i w zestawieniu wyników wszystkich sesji, minimalnie wyprzedził swojego zespołowego kolegę, Jorge Lorenzo. Pierwszą trójkę zamknął Maverick Vinales.

Wczorajsze problemy Marca Marqueza z elektroniką w jego Hondzie poszły w niepamięć. Aktualnemu mistrzowi świata wystarczyło kilka okrążeń, aby poprawić swój wczorajszy, słaby rezultat i wskoczyć do pierwszej trójki.

Jako pierwszy z zawodników wywrotkę w zaliczył Cal Crutchlow. Brytyjski zawodnik stracił przyczepność przedniego koła w drugim zakręcie. Na szczęście wypadek nie był groźny, a Cal mógł powrócić na swoją maszynę i kontynuować jazdę.

Cal Crutchlow pomimo przygód uzyskał piątą pozycję przed Valentino Rossim, Danilo Petruccim, Danim Pedrosą i Tito Rabatem.

Poza torem znalazł się również debiutant, Franco Morbidelli, który w pierwszym zakręcie rozbił swoją Hondę.

Lider klasyfikacji generalnej, Marc Marquez uzyskał dopiero dziesiąty rezultat! Pomimo dobrego początku, Marquez wypadł z pierwszej dziesiątki i o miejsce w Q2 będzie musiał walczyć podczas Q1.