Andrea Dovizioso: Podium jest jak zwycięstwo

Andrea Dovizioso - Mission Winnow Ducati Team / © Ducati

Andrea Dovizioso był bardzo zadowolony ze swojego występu w GP Hiszpanii, w którym udało mu się stanąć na najniższym stopniu podium. Wynik ten, biorąc pod uwagę obecne możliwości Ducati, jest dla niego „jak zwycięstwo".

Andrea Dovizioso przejechał dość spokojny, bezbłędny wyścig na torze w Jerez. Udało mu się wyprzedzić kilku rywali, w tym Jacka Millera, dzięki czemu finiszował na trzeciej pozycji. Zawodnik fabrycznego zespołu Ducati jest więc z takiego wyniku bardzo zadowolony, bo wie, że nie było go stać na walkę z reprezentantami Yamahy – Maverickiem Vinalesem i Fabio Quartararo.

„To trzecie miejsce jest jak zwycięstwo, z wielu powodów, zwłaszcza że nie miałem prędkości. Nie mogłem z nimi walczyć, ponieważ byłem wolniejszy, ale nie poddałem się w tym trudnym momencie i nie popełniłem błędu. Mogłem więc wykonać dobry ruch na Jacku trzy okrążenia przed końcem wyścigu” – powiedział Andrea Dovizioso.

„To było najlepsze, co mogliśmy zrobić, ale musimy poprawić prędkość, ponieważ Marc był szybszy od każdego, a ci dwaj z przodu byli znacznie szybsi od nas”.

Zawodnicy MotoGP za tydzień ponownie będą ścigać się na torze w Jerez. Andrea Dovizioso uważa to za dobrą informację, ponieważ zbiorą więcej danych na obiekcie, który nie odpowiada do końca charakterystyce Ducati. Wicemistrz świata zaznacza jednocześnie, że nie może doczekać się też wizyty na torach w Brnie i na Red Bull Ringu, gdzie w poprzednich latach byli konkurencyjni.

„Musimy się poprawić. Myślę, że dobrze jest mieć kolejny wyścig, ponieważ masz wiele informacji zwrotnych z tej rywalizacji, by zrozumieć elektronikę i opony. Musimy jednak poczynić krok w kwestii szybkości” – kontynuował Andrea Dovizioso.

„Interesuje mnie, by zobaczyć jak pracujemy na innym torze, ponieważ w Malezji i w Katarze mieliśmy trochę trudności. Musimy więc zobaczyć, co będzie na obiekcie dobrym dla nas, czy w Brnie i Austrii będzie podobnie do zeszłego roku, czy będzie inaczej. Podium tutaj jest jednak ostatecznie dobrym rezultatem i dla mnie, i dla nas” – zakończył Włoch.

Image: © Ducati