Alonso: Rok 2021 może być dobrą okazją na powrót do F1

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 twierdzi, że zmiana przepisów na sezon 2021 może być dobrym momentem na powrót do królowej sportów motorowych.

Fernando Alonso dość niespodziewanie postanowił odejść z F1 w poprzednim roku. Hiszpan swoją decyzję tłumaczył słabą formą zespołu McLaren, do którego powrócił w sezonie 2015, jednocześnie twierdząc, iż Formuła 1 nie jest już tak atrakcyjnym sportem, jak w poprzednich latach.

Od momentu opuszczenia królowej sportów motorowych, 38-latek zdołał dwukrotnie wygrać 24-godzinny wyścig Le Mans, a także zdobył mistrzostwo świata w wyścigach długodystansowych. Do zdobycia potrójnej korony w sportach motorowych brakuje mu jedynie zwycięstwa w Indianapolis 500.

Były kierowca zespołu Renault postanowił przy okazji weekendu wyścigowego we Włoszech, odwiedzić padok Formuły 1. W wywiadzie dla telewizji Sky Sports przyznał, że cały czas myśli o potencjalnym powrocie do F1.

"Myślę nad powrotem do Formuły 1" – przyznał Alonso. "Sądzę jednak, że najpierw muszę znaleźć dla siebie wyzwania w F1, abym chciał do niej powrócić. W tej chwili skupiam się na rzeczach niezwiązanych z królową sportów motorowych."

"Jeśli zdecydowałbym się na ponowne starty w Formule 1, to nie wcześniej niż w sezonie 2021, ponieważ wtedy zmienią się przepisy, dzięki czemu F1 stanie się bardziej atrakcyjna. W tej chwili dominuje jeden zespół, przez co wyniki są przewidywalne, a nie o to chodzi w tym sporcie."

"Jeśli spojrzymy na wyścigi Indy 500 czy MotoGP, to tam do ostatniego okrążenia nie wiadomo, kto jako pierwszy przekroczy linię mety. Myślę, że jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy w F1 i dlatego dobrze, że przepisy się zmienią. Jedyną złą rzeczą jest coraz większa ilość wyścigów w kalendarzu. Z roku na rok będzie ich więcej, a ja też najmłodszy już nie jestem, także zobaczymy" – dodał były kierowca zespołu McLaren.