Alonso: Hamilton posiada słabe strony, które chciałbym sprawdzić w równej walce

Alonso: Hamilton posiada słabe strony, które chciałbym sprawdzić w równej walce

Dwukrotny mistrz świata Fernando Alonso uważa, że Lewis Hamilton ma kilka słabych stron, które nie są wykorzystywane przez jego bezpośrednich rywali. Hiszpański kierowca zaznacza również, że chciałby zmierzyć się z Brytyjczykiem w bezpośredniej walce, aby dokładnie sprawdzić słabe punkty sześciokrotnego mistrza świata.

Alonso w rozmowie z F1Racing, prócz zwrócenia uwagi na słabe mankamenty Lewisa Hamiltona, przyznał, że Brytyjczyk dokonał dużego postępu na przestrzeni dwóch minionych sezonów. Hiszpan dodał, że Valtteri Bottas zdecydowanie odstaje od swojego partnera zespołowego na torach, gdzie konstrukcja Mercedesa musi walczyć ze swoimi słabościami.

"Lewis Hamilton dokonał dużego postępu rozwojowego w ostatnich dwóch latach" - powiedział Fernando Alonso. "Na pierwszy rzut oka widać poprawę, która dotyczy wielu ważnych płaszczyzn związanych ze startami w F1."

"Duży progres był widoczny szczególnie w sezonie 2019, kiedy to Mercedes nie dysponował w pełni dominującą konstrukcją. Jeżeli Lewis nie może wygrać, to wówczas jest bardzo blisko lidera i cały czas stara się go naciskać. Zupełnie inaczej niż w przypadku Bottasa, który nie jest w stanie utrzymać poziomu Lewisa. Kiedy samochód jest mało konkurencyjny, Lewis kończy zmagania w czołówce, a Valtteri mija linię mety jako piąty bądź szósty kierowca ze stratą minuty."

"Jeżeli śledzimy poczynania Lewisa Hamiltona, to możemy zauważyć pewien trend. Ostatnie sezony w jego wykonaniu były rozpoczynane bardzo zachowawczo, a prawdziwe tempo pojawiało się dopiero z czasem, co nie było wykorzystywane. Wiele osób było podekscytowanych, że Bottas postawi się Hamiltonowi i zdobędzie mistrzostwo, ale rzeczywistość okazała się zdecydowanie inna."

"Lewis nadal posiada słabe strony, które nie są wykorzystywane przez jego bezpośrednich rywali. Jestem bardzo zdziwiony, że nikt z obecnych konkurentów nie próbuje wykorzystać tych luk. Być może jego mankamenty nie są prawdziwe, ale chciałbym to sprawdzić osobiście. Byłoby miło móc konkurować z Lewisem w równej walce i sprawdzić jego potencjalne słabe strony."

"Jeżeli dysponujesz świetnym pakietem, a twoi rywale mają spore problemy, wówczas twoja przewaga rośnie, a stres maleje. Jeżeli jednak twoja przewaga wynosi 1 bądź 10 punktów, to stres jest zdecydowanie większy. W takiej sytuacji zachowanie kierowcy jest zupełnie inne. Również komunikacja radiowa jest inna. Chciałbym zobaczyć Lewisa jak radzi sobie z tak dużą presją" - podsumował Hiszpan.