Alex Lynn kierowcą testowym i rezerwowym w zespole Panasonic Jaguar Racing

Alex Lynn kierowcą testowym i rezerwowym w zespole Panasonic Jaguar Racing

Panasonic Jaguar Racing potwierdził dołączenie Alexa Lynna do zespołu, w którym będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego i testowego.

26-letni Brytyjczyk powraca do składu Panasonic Jaguar Racing, w którym siedmiokrotnie rywalizował w sezonie 2018/19 Formuły E.

"Jestem podekscytowany ponownym dołączeniem do zespołu Panasonic Jaguar Racing i powrotem do Formuły E" - powiedział Alex Lynn.

"Znam mistrzostwa, zespół i ich cele i sposób działania. Z niecierpliwością oczekuję odegrania mojej roli w pomaganiu zespołowi w osiągnięciu wyznaczonych celów."

W obecnym sezonie wyścigowym Lynn rywalizuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, jednak chce pomóc byłej ekipie i wspomóc Mitcha Evansa oraz Jamesa Calado.

"Mitch Evans i James Calado są ekscytującą kombinacją i będą silnie wspierani przez cały sezon przez Alexa" - przyznał James Barckley, dyrektor zespołu Panasonic Jaguar Racing.

"Alex jest nie tylko bardzo utalentowanym i pełnym kierowcą, ma także cenne doświadczenie w Formule E i świetne relacje z naszym zespołem. To doświadczenie i relacje będą bardzo korzystne dla naszego ciągłego rozwoju."

"Zwycięskie wyścigi można osiągnąć tylko wtedy, gdy masz wokół siebie ciężko pracującą, utalentowaną drużynę. Sprowadzenie Alexa pomoże nam to osiągnąć."