Aleix Espargaro: Dovizioso jest moim ulubionym zawodnikiem w MotoGP

Aleix Espargaro: Dovizioso jest moim ulubionym zawodnikiem w MotoGP

Aleix Espargaro przyznał, że Andrea Dovizioso i jego sukcesy z marką Ducati są wielką motywacją dla niego i zachęcają starszego z braci Espargaro oraz ekipę Aprilli do jeszcze cięższej pracy nad rozwojem motocykla.

30-latek dołączył do ekipy z Faenzy w 2017 roku, kiedy to odszedł z fabrycznego zespołu Suzuki. Sama Aprilia powróciła do motocyklowych mistrzostw świata w sezonie 2016. Do tej pory najlepszym wynikiem włoskiego koncernu od czasu powrotu była szósta lokata, zdobyta trzykrotnie właśnie przez Aleixa.

Hiszpan nie ukrywa, że jest bardzo zmotywowany, aby razem z Aprilią zbudować maszynę, która będzie pozwalała na regularną walkę o miejsca na podium, a w przyszłości kto wie, czy nawet o mistrzostwo świata.

"Naszym celem na 2020 rok jest regularna walka o miejsca na podium" – przyznał Espargaro. "Uważam, że idziemy w dobrym kierunku, jeśli chodzi o rozwój motocykla i mamy nadzieję, że nasza ciężka praca nie pójdzie na marne i przyniesie oczekiwane efekty."

Czternasty zawodnik klasyfikacji generalnej kierowców sezonu 2019 dodał, że zawodnikiem, który motywuje go do jeszcze cięższej pracy, jest obecny wicemistrz świata „królewskiej” klasy, Andrea Dovizioso.

"Bardzo często jesteśmy pytani przez dziennikarzy, kto jest naszym ulubionym motocyklistą, wzorem do naśladowania i większość zawodników wymienia trzech zawodników – Marqueza, Valentino i czasem Vinalesa. Dla mnie przykładem wzorowego zawodnika jest Dovizioso."

"Kiedy przyszedł do Ducati, to zespół był w wielkim kryzysie. Jednakże jego ciężka praca i bardzo dobry kontakt z szefostwem doprowadził do tego, że od trzech sezonów regularnie walczą o zwycięstwa i mistrzowskie tytuły. „Dovi” jest przykładem na to, że ciężka praca prędzej czy później przyniesie efekty, dlatego mam nadzieję, że razem z Aprilią uda nam się zbliżyć do czołówki" – przyznał starszy z braci Espargaro.