WEC

Robert Kubica / Williams Martini Racing

Robert Kubica po raz drugi przetestuje prototyp LMP1

Robert Kubica odbędzie drugi test w prototypie LMP1 z zespołem CEFC TRSM Racing, po tym jak jego pierwsze jazdy zostały skrócone z powodu problemów technicznych.

Rezerwowy i rozwojowy kierowca Williamsa, na początku tego miesiąca wziął udział w trzydniowym teście zespołu CEFC TRSM Racing na torze Motorland Aragon w prototypie Ginetta G60-LT-P1, współpracując z Oliverem Rowlandem.

Polak, z powodu problemów z jednostką napędową, przejechał jedynie dwa okrążenia, po czym zespół zdecydował o braku dalszych prac i testów.

Wszystko wskazuje na to, że kolejny test Roberta Kubicy z brytyjską ekipą odbędzie się ponownie na torze Motorland Aragon, tuż po zakończeniu przedsezonowych testów Formuły 1, ponieważ nadal rozważa pełny start w Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Szczerze mówiąc nie miałem czasu się nad tym zastanowić. Jestem tutaj bardzo zajęty i wykonuję dużo pracy - przyznał Polak.

Kubica podczas rozmowy z dziennikarzami w padoku toru Barcelona-Catalunya nie potwierdził, czy w tym sezonie będzie się ścigał w FIA WEC.

Będę się musiał temu przyjrzeć. Harmonogram jest bardzo pracowity, więc jeśli będę musiał dodać kilka wyścigów, będzie to oznaczało, że od połowy lutego do Le Mans (w czerwcu - przyp. red.) spędzę mniej niż dziesięć dni w domu.

Muszę się upewnić, że mogę wykonywać prawidłową pracę tutaj (w zespole Williams - przyp. red.) i podczas wyścigów. Nie chcę robić wielu rzeczy, a to będzie trochę chaotyczne - dodał Kubica.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone