MotoGP

Johann Zarco - Red Bull KTM Factory Racing

Zespoły MotoGP gotowe na malezyjski Shakedown

Zanim rozpoczną się oficjalne przedsezonowe testy na torze Sepang, na malezyjskim obiekcie przeprowadzony zostanie w dniach 1-3 lutego prywatny test Shakedown. Udział w nim wezmą m.in. zespoły fabryczne takie jak KTM czy Aprilia.

W tym sezonie zawodnicy przed startem mistrzostw będą mieli okazję wziąć udział tylko w dwóch sesjach testowych. W związku z tym włodarze MotoGP postanowili, że Shakedown na torze Sepang - dodatkowy test - będzie mieć miejsce nieco później niż zwykle, czyli w dniach 1-3 lutego. Oznacza to, że odbędzie się on już poza okresem pozbawionym możliwości jazd (przyp. trwa on od 1 grudnia do 31 stycznia), w związku z czym w Malezji zobaczymy wielu zawodników, również tych etatowych.

Swój udział potwierdził fabryczny zespół KTM, który dalej ma koncesję pozwalającą na możliwość częstszego testowania. W Malezji zobaczymy więc poza Miką Kallio także podstawowych zawodników - Johanna Zarco oraz Pola Espargaro. Na torze Sepang obecny będzie także satelicki zespół KTM-a - Red Bull KTM Tech 3, którego barwy reprezentować będą Hafizh Syahrin oraz Miguel Oliveira.

W Shakedownie udział weźmie także posiadająca koncesję Aprilia. Bradley Smith, który jest ich zawodnikiem testowym, będzie sprawdzał ustawienia nowego motocykla od piątku do niedzieli, podobnie jak ma to zrobić także Aleix Espargaro. Andrea Iannone, który dołączył w tym sezonie do ekipy, ma testować nowy motocykl dopiero w niedzielę.

Na torze Sepang zobaczymy także testowych kierowców Suzuki, Ducati oraz Hondy - odpowiednio będą to Sylvain Guintoli, Michele Pirro oraz Stefan Bradl. Niemiec weźmie udział także w oficjalnych testach rozpoczynających się 6 lutego, gdzie zastąpi dochodzącego do zdrowia po operacji Jorge Lorenzo.

Jeśli chodzi o Yamahę, to prawdopodobnie zobaczymy w jej barwach trzech zawodników. Jednym z nich ma być były kierowca Tech 3 Jonas Folger, natomiast dwójka pozostałych to Katsuyuki Nakasuga oraz Kohta Nozane.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone