Zespół Petronas Yamaha SRT otrzyma na sezon 2020 dwa motocykle w specyfikacji A

Zespół Petronas Yamaha SRT otrzyma na sezon 2020 dwa motocykle w specyfikacji A

Yamaha zacieśniła współpracę z Petronasem, dzięki czemu w przyszłym roku Franco Morbidelli oraz Fabio Quartararo będą mieli do swojej dyspozycji motocykle YZR-M1 w specyfikacji A. Informację tę ogłoszono w Malezji podczas domowej rundy zespołu Petronas Yamaha SRT.

Zespół Petronas Yamaha SRT zadebiutował w kategorii MotoGP w sezonie 2019. Do dyspozycji ekipy przeznaczony został jeden motocykl w specyfikacji A (w takiej, na jakiej jeżdżą Valentino Rossi i Maverick Vinales) i jeden w specyfikacji B. W związku z tym, że tegorocznym debiutantem był Fabio Quartararo, teoretycznie słabsza maszyna przypadła jemu.

Sezon pokazał jednak, że zawodnicy zespołu Petronas Yamaha SRT spisują się bardzo dobrze, zwłaszcza Fabio Quartararo, który został najlepszym debiutantem, sześciokrotnie finiszował na podium i cztery razy wywalczył pole position. Dobre wyniki sprawiły, że ekipa ta zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Bardzo dobra postawa zawodników zespołu Petronas Yamaha SRT sprawiła, że w przyszłym roku zarówno Franco Morbidelli, jak i Fabio Quartararo będą korzystać z dokładnie takich samych motocykli, jakimi dysponować będzie fabryczny zespół. Informację tę ogłoszono podczas GP Malezji, czyli domowej rundy dla Petronasa.

„To był niesamowity pierwszy sezon w MotoGP dla Petronas Yamaha Sepang Racing Team. Jesteśmy bardzo wdzięczni Petronasowi za ich zaangażowanie, a Yamasze za ich wiarę w nas” – mówił Razlan Razali, szef zespołu Petronas Yamaha SRT.

„Zarówno Franco, jak i Fabio ogromnie przyczynili się do naszego sukcesu w tym roku i obaj zawodnicy na równych maszynach pozwolą nam na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników. Szczególnie jesteśmy dumni z tego, że możemy ogłosić ten komunikat w Malezji, domowej rundzie zarówno dla Petronasa, jak i zespołu”.

Przed sezonem można było spodziewać się dobrych występów zawodników Petronas Yamaha SRT, lecz osiągane wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Pod wrażeniem są także przedstawiciele Yamahy, którzy zacieśnili swoją współpracę z malezyjskim gigantem paliwowym. Również i im zależy na jak najlepszych wynikach, w związku z czym na sezon 2020 udostępnią ekipie dwie maszyny YZR-M1 w podstawowej specyfikacji.

„Z przyjemnością potwierdzamy, że w Sepang osiągnęliśmy porozumienie w sprawie zespołu Petronas Yamaha Sepang Racing Team, dzięki któremu w sezonie 2020 wystawią dwa motocykle YZR-M1 w specyfikacji A” – zakomunikował Lin Jarvis, dyrektor zarządzający Yamaha Motor Racing.

„Występy Franco, jak i Fabio były w tym roku znakomite, co widać po osiągnięciach zawodników i zespołu w różnych rankingach mistrzostw, zarówno indywidualnych, jak i zespołowych. Wsparcie Petronasa dla tego nowego zespołu było kluczowe do umożliwienia zrobienia kolejnego kroku naprzód w roku 2020 z motocyklami w specyfikacji A”.

„Yamaha zobowiązuje się do zapewnienia zespołowi i zawodnikom naszego najlepszego możliwego wsparcia, aby umożliwić im dalszy postęp w roku 2020. Mamy nadzieję zarówno na zwycięstwa, jak i zdobycie tytułów w kategorii niezależny kierowca i niezależny zespół” – zakończył Jarvis.