MotoGP

Motocykle zespołu Yamaha na sezon 2018

Yamaha zaprezentowała nowy motocykl na sezon 2018 MotoGP

Yamaha jako drugi zespół po Ducati zaprezentowała w środę nowy motocykl, którym Valentino Rossi i Maverick Vinales będą ścigać się w sezonie 2018 MotoGP. Prezentacja miała miejsce w Hiszpanii.

Malowanie YZR-M1 wygląda podobnie jak do poprzednika: dominuje kolor niebieski z czarnymi dodatkami. Litera M od tytularnego sponsora Movistar zmieniła barwę z zielonej na białą.

Na początku prezentacji poinformowano, że firma zmieniła swoje logo na jasnoniebieski.

Yamaha będzie kontynuować przygotowania do sezonu 28-30 stycznia podczas pierwszych oficjalnych testów MotoGP na torze Sepang.

Jesteśmy przekonani, że jeśli uda nam się uczynić motocykl bardziej spójnym, dla obu kierowców, wówczas będziemy mogli rzucić wyzwanie w walce o tytuł. To jest nasz główny cel na ten sezon - mówił Massimo Meregalli, menadżer zespołu.

To bardzo ważne, że w ubiegłym roku mogliśmy testować w Walencji, a następnie na Sepang. Mogliśmy porównać te same rzeczy na dwóch różnych torach, w różnych warunkach.

Pod koniec tych pięciu dni mogliśmy zadecydować o podstawie motocykla, którą zaczniemy rozwijać z nowymi częściami z Japonii.

Będziemy pracować nad elektroniką, czego nie mogliśmy zrobić w listopadzie, więc spodziewamy się poprawy w tym obszarze. Rok temu mieliśmy także problemy z zużywaniem się opon i naszym celem będzie go rozwiązać.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone