MotoGP

Yamaha przeprasza Rossiego i Vinalesa oraz liczy na szybką poprawę

Kierownictwo Yamahy podjęło bezprecedensowy krok, publicznie przepraszając Valentino Rossiego oraz Mavericka Vinalesa, po najgorszych kwalifikacjach od lat w wykonaniu fabrycznego zespołu Yamahy.

Maverick Vinales zakwalifikował się na jedenastym miejscu, Valentino Rossi na czternastym nie kwalifikując się do Q2.

My jako Yamaha jesteśmy winni naszym zawodnikom oraz mediom wyjaśnienia - powiedział William Favaro, menedżer ds. Marketingu i komunikacji.

Dzisiejszy dzień był dla nas bardzo trudny, walczymy - dodał Kuiji Tsuya, lider projektu M1 wyżej wspomnianymi słowami potwierdził, że weekend na torze Red Bull Ring jest najcięższą rundą w tegorocznym kalendarzu dla Japońskiego zespołu.

Maverick Vinales doświadczył problemów technicznych z czujnikami na swojej maszynie, podczas gdy Rossi miał awarię koła łańcuchowego.

Mamy problemy i musimy przeprosić naszych zawodników, teraz ciężko pracujemy, jak zawsze, aby znaleźć rozwiązanie. Po tym wyścigu mamy testy w Misano, przed Silverstone, a także po Silverstone mamy testy w Aragonii.

W tej chwili skupiamy się na jutrze, aby nasi zawodnicy mogli uzyskać lepszy wynik. Mamy nadzieję, że to tylko dno naszego kryzysu, a teraz jesteśmy przekonani, że wkrótce uda nam się wyjść z tego - zakończył.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone