MotoGP

Valentino Rossi - Yamaha Factory Racing

Valentino Rossi: Ściganie się w MotoGP w moim wieku jest wyzwaniem

Włoski zawodnik jest pozytywnie nastawiony do tegorocznej rywalizacji w MotoGP. Dla "Doktora" będzie to już dwudziesty czwarty sezon w Motocyklowych Mistrzostwach Świata.

Valentino Rossi, jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii MotoGP. Pomimo ponad 100 zwycięstw w najważniejszej klasie wyścigów motocyklowych, dziewięciokrotny mistrz świata wciąż ma motywację, aby sięgać o najwyższe laury. Warto podkreślić, że 16 lutego zawodnik fabrycznego zespołu Yamahy, będzie obchodził swoje 40 urodziny.

"Niestety, w przyszłym tygodniu skończę 40 lat" – powiedział z uśmiechem na twarzy Rossi.

"I tak jestem dość stary jak na zawodnika MotoGP, ale moje wyzwanie właśnie polega na tym, aby być konkurencyjnym i pokazać innym zawodnikom, że można pozostać na najwyższym poziomie, pomimo mojego wieku. Niewątpliwie rzeczą, która nie chce mi pozwolić odejść z MotoGP, jest ciągła motywacja, aby wygrywać. Wiem, że z roku na rok będzie coraz trudniej, ale chcę spróbować" – dodał "The Doctor".

115-krotny zwycięzca wyścigów Grand Prix ma nadzieję, że uda mu się pozostać w motocyklowych mistrzostwach świata jako zawodnik tak długo, aż do "królewskiej" klasy dołączy, jego przyrodni brat Luca Marini.

"Liczę, że uda mi się wystartować w przyszłości z moim bratem Lucą w jednym wyścigu. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie mocny w Moto2 i spróbuje powalczyć o mistrzowski tytuł" – skomentował Valentino.

39-letni jeszcze zawodnik nie ukrywa, że po zakończeniu kariery w MotoGP, chciałby spróbować swoich sił w wyścigach samochodowych. Warto przypomnieć, że Rossi z powodzeniem startował w imprezie Monza Rally Show, wygrywając ją kilkukrotnie. Kolega z zespołu Mavericka Vinalesa myśli również o założeniu rodziny.

"Kiedy zakończę karierę w MotoGP, to chciałbym spróbować swoich sił w wyścigach samochodowych. Marzy mi się start w rajdzie Dakar, ale oczywiście będę otwarty na inne propozycje. Chciałbym również mieć swojego potomka, który kto wie może będzie trzecią generacją naszej rodziny w wyścigach motocyklowych" – zakończył Valentino Rossi.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone