MotoGP

Fabio Quartararo - Petronas Yamaha SRT

Valentino Rossi: Quartararo mógłby być moim synem

Fabio Quartararo, podczas swojego pierwszego startu w kategorii MotoGP będzie miał zaledwie 19 lat i 324 dni. Najstarszy zawodnik w stawce „królewskiej” klasy, Valentino Rossi w lutym świętował okrągłe czterdzieste urodziny.

Obaj wymienieni wcześniej zawodnicy mieli okazję siedzieć obok siebie, podczas czwartkowej konferencji prasowej przed pierwszym weekendem wyścigowym sezonu 2019 w Katarze. Włoch i Francuz zostali zapytani o różnicę wieku jaka ich dzieli, na co „Doktor” odpowiedział, że już miał okazję porozmawiać o tym z tegorocznym debiutantem.

"Tak, rozmawialiśmy już na ten temat z Fabio i doszliśmy do wniosku, że mógłby być moim synem" – powiedział uśmiechnięty dziewięciokrotny mistrz świata.

"Jest bardzo, bardzo młody. Urodził się w 1999 roku, co oznacza, że jest o dwa lata młodszy od mojego brata. Niesamowite jak szybko udało mu się awansować do MotoGP."

Quartararo przybył do Motocyklowych Mistrzostw Świata w wieku 15 lat, wygrywając mistrzostwa Hiszpanii w klasie Moto3. Po tym sukcesie, zaczęto go porównywać do Marka Marqueza, ale po niezłym debiutanckim sezonie 2015, kiedy to dwa wyścigi ukończył na podium, Fabio postanowił zakończyć współpracę z Emilio Alzamorą, który w tamtym czasie, był jego menadżerem.

Po dwóch nieudanych sezonach 2016 i 2017, francuski zawodnik wreszcie zaliczył udany sezon w klasie Moto2. Dwa miejsca na niezbyt konkurencyjnej maszynie w tym jedno zwycięstwo w GP Katalonii zaowocowały awansem do klasy MotoGP.

"Fabio to bardzo utalentowany zawodnik. Jego dotychczasowa kariera, jest bardzo dziwna. Gdy przybył do mistrzostw świata, to ludzie oczekiwali, że będzie seryjnie wygrywał mistrzostwa i wyścigi."

"Jego debiutancki sezon, był dla niego bardzo udany, ale potem jego kariera stanęła w miejscu. Myślę jednak, że w tym roku razem z Yamahą, może wszystkim udowodnić, jak szybkim jest zawodnikiem."

"Przyszedł do klasy MotoGP wcześniej niż ja o rok, więc na pewno jest bardzo szybki i jestem pewien, że sobie poradzi" – dodał 40-letni zawodnik fabrycznej Yamahy.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone