MotoGP

Valentino Rossi, Marc Marquez i Jorge Lorenzo podczas konferencji prasowe GP San Marino

Valentino Rossi: Nie musimy podawać sobie dłoni, jest w porządku

Valentino Rossi wywołał poruszenie podczas oficjalnej konferencji prasowej przed rozpoczęciem zmagań na torze Misano w ten weekend, odmawiając podania ręki Marcowi Marquezowi.

Rossi i Marquez stali się słynnymi wrogami od czasu ich zderzenia podczas wyścigu na torze Sepang w 2015 roku. Cała sytuacja zaczęła się od przekonania Rossiego, że Marquez działa na jego niekorzyść w walce z Jorge Lorenzo o mistrzowski tytuł.

Cała sytuacja uspokoiła się kilka miesięcy później podczas feralnego weekendu na torze w Barcelonie, gdzie na skutek wypadku śmierć poniósł Luis Salom. Obaj zawodnicy na koniec wyścigu podali sobie ręce.

Do ponownej nienawiści doszło na początku tego sezonu na torze w Argentynie, gdzie aktualny Mistrz Świata nadrabiając pozycje, wypchnął z toru Rossiego, dla którego był to koniec wyścigu. Marquez próbował przeprosić swojego rywala, jednak nie został wpuszczony do garażu Yamahy.

W wywiadzie dla lokalnej stacji TV8 przed wyścigiem w Misano w ten weekend Marquez powiedział: Chciałbym z nim zawrzeć pokój, nie mam żadnych problemów z Valentino. Kiedy byliśmy w Argentynie wszystko było spokojniejsze, niestety popełniłem błąd, zrobiłem to z pechowym dla Rossiego skutkiem. Starałem się przeprosić.

Temat wywiadu został poruszony podczas konferencji prasowej, gdzie Rossi został zapytany, czy również chciałby zawrzeć pokój.

Tak, słyszałem to, ale nie wiem – to brzmi dla mnie trochę dziwnie – powiedział Valentino Rossi. W rzeczywistości nie mamy żadnego problemu.

Nie wiem dlaczego mamy zawrzeć pokój, dla mnie jest w porządku.

Dla mnie to miłe i oczywiście nie ma problemu z uściskaniem dłoni – powiedział Marc Marquez, który następnie wyciągnął prawą rękę w kierunku Rossiego.

Ten gest został odrzucony przez dziewięciokrotnego Mistrza Świata.

Co mogę powiedzieć? Już drugi raz. Nie ma problemu, będę się ścigał tak samo – dodał Hiszpan.

Nie musimy podawać sobie dłoni, jest w porządku. Nie mamy żadnego problemu – zakończył Rossi.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone