MotoGP

Fabio Quartararo - Petronas Yamaha SRT

Valentino Rossi: Nie jestem zaskoczony tempem Quartararo

Valentino Rossi pogratulował zespołowi SRT Petronas Yamaha świetnego wyniku w sobotniej sesji kwalifikacyjnej przed wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii.

Fabio Quartararo i Franco Morbidelli wystartują z pierwszej linii do niedzielnego wyścigu na torze Jerez. Francuz wystartuje po raz pierwszy w swojej karierze z pole position w "królewskiej" kategorii motocyklowych mistrzostw świata. Na dodatek Quartararo, wygrywając wczorajszą sesję kwalifikacyjną, stał się najmłodszym zdobywcą pierwszego pola w MotoGP. Fabio zrobił to w wieku zaledwie 20 lat i 14 dni.

Zaskoczony tempem zawodników satelickiego zespołu Yamahy nie był Valentino Rossi. Włoch podkreślił jednak, że ogólny wynik całego zespołu jest dość sporą sensacją.

"Jestem zaskoczony, jak wszyscy, że nasz satelicki zespół zgarnął dublet w kwalifikacjach. Franco i Fabio to bardzo szybcy zawodnicy. Znam ich możliwości bardzo dobrze, ponieważ już w zimowych testach pokazywali, że będą konkurencyjni w tym roku i pasował im motocykl Yamahy" – przyznał "Doktor".

"Podczas całego weekendu w Jerez byli bardzo mocni i dzisiaj zgarnęli pierwszy rząd, dlatego cieszę się razem z nimi. Dla mnie ten weekend jest bardzo trudny, dlatego ważne będzie, aby znaleźć odpowiednie ustawienia na niedzielę i mam nadzieję, że uda nam się awansować w wyścigu."

Dziewięciotkrotny mistrz świata odrzucił również teorię jakoby Quartararo i Morbidelli mieli do dyspozycji lepszy pakiet pomimo starszej specyfikacji motocykla marki z Hamamatsu.

"Z tego co wiem, motocykl Fabio i Franco, jest bardzo podobny do tych, którymi my dysponujemy. Wszystkie cztery motocykle są bardzo podobne. Wiem, że Morbidelli ma więcej części do testowania, ale ostatecznie nie ma to większego wpływu na osiągi motocykla" – dodał Rossi.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone