MotoGP

Valentino Rossi - Monster Energy Yamaha MotoGP

Valentino Rossi bez szans w pojedynku z Ducati: Były trochę szybsze

Valentino Rossi zajął piątą pozycję w Grand Prix Francji. Włoch liczył jednak na miejsce w czołowej trójce, lecz nie miał szans z trzema zawodnikami Ducati.

Przed weekendem wyścigowym na torze w Le Mans Yamaha i Rossi mogli spodziewać się dobrego występu, mając na uwadze poprzednie sezony. Choć w treningach Valentino Rossi miał spore problemy ze swoim tempem, tak nadzieja na udany wyścig pojawiła się w loteryjnych kwalifikacjach, w których ostatecznie zajął piąte miejsce.

Rossi wykorzystał swoją pozycję startową i dobrze rozpoczął niedzielną rywalizację na suchym torze. Po kilku okrążeniach zajmował już trzecią pozycję. Z czasem trwania wyścigu tempo Włocha zaczęło jednak spadać i do mety dojechał za Markiem Marquezem oraz trójką zawodników Ducati: Andreą Dovizioso, Danilo Petruccim i Jackiem Millerem. Strata do podium była jednak mniejsza niż sekunda.

„W końcu suchy wyścig zawsze jest dobry, ponieważ możesz zrozumieć swój prawdziwy potencjał” – mówił po wyścigu we Francji Valentino Rossi. „Przyjechaliśmy tutaj optymistyczni, że możemy być na podium, ale niestety nie byłem wystarczająco szybki. Nie byłem daleko, na końcu wyścigu byłem blisko motocykli Ducati, ale to nie wystarczyło. Były trochę szybsze, więc musimy się poprawić i pracować”.

Za dwa tygodnie zawodnicy MotoGP rywalizować będą w Grand Prix Włoch na torze Mugello. Będzie to bardzo ważna runda dla Valentino Rossiego. 40-latek zwraca więc uwagę na to, że muszą zrobić wszystko, by móc rywalizować na równi z Marquezem i Ducati.

„Mugello jest wyjątkowym weekendem, to specjalny wyścig dla wszystkich włoskich zawodników. To fantastyczna atmosfera. Zawsze trochę trudno poradzić sobie ze wszystkim fanami, ale i tak jest świetnie” – kontynuował Valentino. „Musimy się postarać, by być tutaj jak najbardziej konkurencyjni. Jest to tor, który lubię, ale będzie ciężko, ponieważ wszyscy są szybcy. Musimy więc spróbować dać z siebie maksimum. Aby być na podium, będziemy musieli być bardzo szybcy”.

Po wyścigu we Francji Valentino Rossi utrzymał czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej. Włoch traci do Marqueza 23 punkty, do Dovizioso 15, a do Rinsa 3.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone