MotoGP

Tito Rabat - Reale Avintia Racing

Tito Rabat w szpitalu po wypadku w czwartym treningu

Tito Rabat został przetransportowany do szpitala w Coventry po tym, gdy w czwartym treningu został uderzony przez motocykl Franco Morbidelliego.

W połowie ostatniej sesji treningowej przed GP Wielkiej Brytanii spadł deszcz. W związku z możliwymi opadami w trakcie niedzielnego wyścigu, wielu zawodników chciało przetestować różne ustawienia na mokrej nawierzchni. Niestety, wilgotny asfalt powodował aquaplanig, przez co w zakręcie Stowe doszło do kilku upadków. 

Największym pechowcem zaistniałej sytuacji został Tito Rabat. Hiszpański zawodnik upadł i wydawało się, że obejdzie się beż żadnych poważnych obrażeń. Niestety, chwilę później wywrotkę zaliczył również Franco Morbidelli, a jego motocykl uderzył w prawą nogę Rabata.

Po tym incydencie sędziowie przerwali sesję, a Hiszpan był pod opieką służb medycznych. Po kilku minutach zabrano go jednak z toru i przetransportowano helikopterem do Szpitala Uniwersyteckiego w Coventry. Jak się okazuje, u zawodnika Avintii podejrzewa się złamanie prawej nogi w kości udowej, piszczelowej i strzałkowej. Ból był na tyle ogromny, że Hiszpan musiał zostać wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. 

Dla będącego obecnie na czternastej pozycji w klasyfikacji generalnej Rabata to drugi poważny upadek w sezonie. Pierwszy z nich miał miejsce na testach opon Michelin na torze w Barcelonie, lecz wówczas Hiszpanowi udało się uniknąć kontuzji eliminującej go z Grand Prix. Tym razem będzie inaczej i prawdopodobnie opuści kilka następnych rund.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone