MotoGP

Alberto Puig / Repsol Honda

Testy Repsol Hondy w Sepang z nowym menadżerem

W sezonie 2018 zespół Repsol Hondy poprowadzi nowy menadżer - Alberto Puig, były motocyklista, który swoją karierę rozpoczął w 1987 roku. Dokładnie dekadę później Hiszpan zakończył swoje starty w królewskiej kategorii motocyklowej. Przyczynił się do tego wypadek na torze w Le Mans w 1995 roku.

Po zakończeniu kariery zajmował się prowadzeniem pucharu Movistar Activa Cup, skąd wyłowił takie talenty jak Casey Stoner, Toni Elias czy Dani Pedrosa.

W roku 2018 Puig zadebiutuje w padoku jako menadżer zespołu Repsol Hondy. Jego poprzednik, Livio Suppo zawiesił wysoko poprzeczkę, przekazując mu ekipę, która w sezonie 2017 zdobyła potrójne wyróżnienie w postaci mistrza świata Marca Marqueza, zwycięstwa w klasyfikacji konstruktorów i zespołów klasy MotoGP. Oprócz utrzymania ciągłości sukcesów na torze, Puig będzie musiał także zadbać o zakontraktowanie zawodników na sezon 2019.

Zdaniem Hiszpana Honda jest mocnym zespołem i nie sądzi, by ktoś nowy mógł wnieść innowacyjne rozwiązania.

To firma, która ma wypracowaną markę, dobrą technologię i zawsze stara się pozyskać najlepszych zawodników. Wątpię, by nowa osoba zdołałaby tu coś zmienić czy wprowadzić nowe rozwiązania.

Menadżer zastrzega jednak, że będzie nad wszystkim czuwał i postara się wykorzystać swoje doświadczenie wyścigowe, by prowadzić zespół w dobrym kierunku.

Puig współpracował wcześniej z drugim kierowcą Hondy, Danim Pedrosą.

Razem z Danim zaczynaliśmy wspólną karierę – on jako motocyklista, ja jako menadżer. Pomogłem mu wygrać wiele wyścigów i zgarnąć trzy tytuły mistrzowskie. Spotykamy się po raz kolejny i moim zadaniem mogę mu pomóc osiągać jak najlepsze wyniki – komentuje Alberto. Ostatecznie w ekipie jest dwóch zawodników, których nowy menadżer chce bacznie obserwować.

Na ten moment Hiszpan nie chce rozmawiać na temat przyszłorocznych transferów. W chwili obecnej najważniejsze jest sprawne przygotowanie się do nowego sezonu, sprawdzenie maszyn i tego, jak motocykliści się na nich czują.

Testy w Sepang mają posłużyć do znalezienia najlepszego pakietu wyścigowego.

Jak wiadomo, nowe przepisy po stronie silnia jest ważne. Silnik musi zostać zamrożony przed pierwszym Grand Prix i musimy dać obu zawodnikom taką samą specyfikację.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone