MotoGP

Grand Prix Niemiec 2017

Runda MotoGP na Sachsenringu pod znakiem zapytania

GP Niemiec na torze Sachsenring czeka bardzo niepewna przyszłość po tym, jak ADAC Munich - które jest właścicielem praw do Motocyklowych Grand Prix Niemiec – wydało oświadczenie dotyczące wypowiedzenia umowy z organizatorem mistrzostw. Obecne władze mają problem z wywiązaniem się z niektórych warunków kontraktu.

Tegoroczna runda odbędzie się zgodnie z harmonogramem, ale ADAC, który ma kontrakt z Dorną do 2021 roku, może znaleźć na przyszły sezon inne miejsce do organizacji imprezy.

Tymczasem kierownictwo Sachsenring przyznało, że od razu rozpocznie rozmowy z Dorną, aby spróbować utrzymać imprezę, która jest jedną z najbardziej uwielbianych w tym sezonie.

W imieniu SRM Sachsenring-Rennstrecken-Management GmbH niniejszym potwierdza się, że umowa zawarta w charakterze organizatora Motorrad Grand Prix Deutschland została anulowana przez ADAC Munich od 2019 roku.

SRM chce wyjaśnić w tym komunikacie prasowym, że spełniliśmy wszystkie warunki, które zostały ustalone w związku z realizacją Motocyklowych Grand Prix przez Dorna Sports, przez cały czas i jesteśmy w stanie je wypełniać w przyszłości.

Zarówno kierownictwo SRM, jak i ich udziałowcy oraz Wolne Stan Saksonii chcą podkreślić, że będą nadal pracować nad tym, aby Grand Prix w 2019 roku oraz późniejsze, można było przeprowadzić na Sachsenring. W tym celu natychmiast rozpoczniemy dyskusję z Dorna Sports.

Wypowiedzenie umowy nie będzie miało wpływ na Grand Prix Niemiec 2018 i odbędzie się na torze Sachsenring w dniach 13-15 lipca.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone