MotoGP

Repsol Honda Team RC213V

Repsol Honda zaprezentowała motocykl na sezon 2018

We wtorek w Dżakarcie odbyła się prezentacja barw nowej Hondy RC213V, na której w sezonie 2018 ścigać się będą Dani Pedrosa oraz obrońca mistrzowskiego tytułu, Marc Marquez.

To już czwarta z rzędu prezentacja fabrycznej ekipy Hondy w stolicy Indonezji. Wiążę się to przede wszystkim z wielką popularnością tego sportu w kraju oraz tym, że Marc Marquez i Dani Pedrosa są bohaterami oraz inspiracją dla młodych zawodników należących do specjalnego programu Astra Hondy „Step Up Program”.

Po raz czwarty oficjalnie przedstawiamy nasz zespół w Indonezji, w mieście Dżakarta, gdzie naprawdę czujemy się jak w domu. Dziękujemy za to Astrze Honda, która umożliwiła nam to wraz z Repsolem oraz innymi sponsorami – powiedział Tetsuhiro Kuwata, dyrektor HRC.

Pasja do MotoGP w Indonezji jest ogromna. Z przyjemnością prezentujemy więc z Albeto Puigem, który dołączył do nas jako szef zespołu oraz naszymi dwoma znakomitymi zawodnikami maszynę na sezon 2018. Marc i Dani zasługują na najlepsze narzędzia, by odnieść w tym sezonie sukces, a naszym zadaniem jest uczynienie tego możliwym.

Nasi inżynierowie z Japonii oraz zespół z całego świata wykonali razem imponującą pracę i jestem pewny, że ponownie osiągniemy założone cele.

Barwy motocykla niewiele się różnią w porównaniu do lat ubiegłych, lecz w sporcie tym liczą się przede wszystkim poczynione w zimie usprawnienia. Jak na razie, zarówno zawodnicy fabrycznego zespołu, jak i również Cal Crutchlow, spisują się świetnie. Testy w Malezji oraz w Tajlandii pokazały, że na obu torach Honda jest bardzo konkurencyjna i wydaje się na razie najlepszą maszyną w stawce.

Tej zimy zaliczyliśmy już dwa testy i oba poszły całkiem nieźle – mówił Marc Marquez. Będziemy również ciężko pracować w Katarze, by przygotować motocykl i być gotowym na nadchodzący sezon. Chcemy w tym roku ponownie walczyć w czołówce i dostarczyć emocji naszym fanom na całym świecie.

Jak dotąd wszystko wydaje się iść wystarczająco dobrze. Myślimy, że więcej będziemy wiedzieć w Katarze, gdzie warunki będą zupełnie inne – dodał Dani Pedrosa. Jestem dumny, rozpoczynając kolejny sezon z zespołem Repsol Hondy i jestem gotów dać z siebie wszystko, by walczyć na szczycie.

Marquez oraz Pedrosa powrócą teraz do Europy zregenerować swoje siły, a potem polecą do Kataru, gdzie od 1 marca odbywać się będzie ostatnia tura przedsezonowych testów.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone