MotoGP

Tito Rabat - Reale Avintia Racing

Rabat: Moja noga była skręcona jak S po wypadku na Silverstone

Tito Rabat z zespołu Avintia Racing przyznał, że jego noga była skręcona jak 'S', po tym jak został uderzony przez motocykl Franco Morbidelliego, podczas deszczowego czwartego treningu na torze Silverstone.

Hiszpański motocyklista był jednym z wielu, którzy w tej sesji tracili przyczepność i lądowali poza torem w zakręcie Stowe, jednak problemy z utrzymaniem się Morbidelliego, kilka chwil po wypadku Rabata, doprowadziło do potrójnego złamania prawej nogi, kiedy motocykl zawodnika Marc VDS uderzył w Hiszpana.

Zawodnikowi Avintii natychmiast udzielono pomocy medycznej oraz jak najszybciej przetransportowano do szpitala w Coventry, gdzie został poddany natychmiastowej operacji, pozostając na oddziale placówki do czwartku przed powrotem do Barcelony.

Podczas konferencji prasowej Rabat przyznał, że był bardzo przestraszony, po tym jak zobaczył swoją złamaną nogę, jednak pochwalił cały personel medyczny na torze oraz ten w szpitalu, za bardzo szybką reakcję i pomoc. Hiszpan dodał także, że chce jak najszybciej powrócić na tor, jednak nie ustalono dokładnej daty.

Na Silverstone przekonaliśmy się, jak ważne jest posiadanie zespołu medycznego w MotoGP i chcę podziękować wszystkim za wspaniała pracę - powiedział Tito Rabat.

Chcę podziękować również tym, którzy operowali mnie w Anglii, ponieważ wykonali świetną robotę. Chcę wrócić tak szybko jak to możliwe, ale zrobię to, co mówią lekarze. Priorytetem jest jak najszybsze odzyskanie zdrowia.

Najgorszym z wypadku był ból, który praktycznie nie pozwala mi spać. Nigdy nie myślałem o stracie nogi, chociaż widziałem ją skręconą jak 'S', kiedy kładłem się na żwirze.

Straciłem dużo krwi i przestraszyłem się. Odrobiłem jednak lekcję i od teraz za każdym razem, kiedy znowu się rozbiję będę patrzył do tyłu.

W tamtym momencie zobaczyłem, że Rins ostrzega mnie, abym stamtąd uciekł i wtedy dostrzegłem, jak motocykl Franco bardzo szybko się do mnie zbliża, wstałem i uderzył mnie w nogę, inaczej byłoby znacznie gorzej.

Zespół Avintia Racing nie potwierdził jeszcze, kto zastąpi Rabata podczas kolejnych rund w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, jednak ma ogłosić to w najbliższych dniach.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone