MotoGP

Pol Espargaro - KTM

Ponowne złamanie obojczyka wyklucza Pola Espargaro z GP Aragonii

Pol Espargaro musiał wycofać się z Grand Prix Aragonii na torze Motorland, czego przyczyną jest ponowne złamanie lewego obojczyka.

Zawodnik fabrycznego KTM doznał złamania obojczyka podczas Grand Prix Czech w Brnie, co wykluczyło jego udział w kolejnych rundach Motocyklowych Mistrzostw Świata w Austrii i Wielkiej Brytanii.

Hiszpan był gotowy powrócić do rywalizacji w Misano, jednak nie zdołał ukończyć wyścigu, czego powodem było ramie, które zostało początkowo źle zdiagnozowane i odradzono mu poddanie się operacji.

Prawie pełen powrót do sprawności i lepsze samopoczucie Espargaro w ten weekend, zostało przerwane przez ponowne złamanie lewego obojczyka podczas wypadku w porannej sobotniej sesji treningowej.

Espargaro po wypadku został natychmiast przetransportowany do centrum medycznego na torze, w celu kontroli stanu zdrowia, gdzie został uznany za niezdolnego do dalszego uczestnictwa w GP Aragonii.

Zawodnik natychmiast po wycofaniu się z rundy, udał się do Barcelony, aby poddać się operacji i być gotowym na kolejne zmagania w Tajlandii, które odbędą się za dwa tygodnie.

Po wypadku w piętnastym zakręcie w trzecim treningu, Pol Espargaro ponownie złamał lewy obojczyk i został uznany za niezdolnego do wyścigu - czytamy w krótkim komunikacie zespołu na Twitterze. Obecnie jest w drodze do szpitala na operację.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone