MotoGP

Danilo Petrucci

Petrucci: Sezon 2018 będzie moim ostatnim w Pramac

Włoch potwierdził, że nie ma zamiaru spędzać kolejnego sezonu w barwach satelickiej ekipy Ducati. Zespół już rozpoczął poszukiwania jego potencjalnego następcy.

Danilo Petrucci od sezonu 2015 związany jest z ekipą Pramac Ducati. W tym okresie zawodnik ten pięciokrotnie stał na podium, aczkolwiek na koncie brakuje mu jeszcze zwycięstwa. Swoją dyspozycją udowodnił, że jest niewątpliwie utalentowanym motocyklistą.

Niemniej jednak w obecnej sytuacji wydaje się niezbyt prawdopodobnym to, aby 27-latek awansował do fabrycznego zespołu Ducati. Pewną pozycję mają tam Andrea Dovizioso i Jorge Lorenzo.

W zeszłym roku Włoch był kuszony ofertą kontraktu od Aprilii. Umowę tą odrzucił, na rzecz kolejnego roku spędzonego w barwach Pramac Ducati.

Jesteśmy tego świadomi wspólnie z Paolo Campinotim (właściciel Pramac), że to będzie nasz ostatni wspólny rok. Mam kontrakt z Ducati, opcję, która pozwala na dołączenie do zespołu fabrycznego, ale wygasa ona w czerwcu - powiedział 27-latek w wywiadzie dla Gazzetta dello Sport.

To jest marzenie, ale przypuszczam, że wszystko się rozstrzygnie podczas kilku pierwszych wyścigów. Nie jest to sprawiedliwe. W 2017 roku byłem mocno kuszony, aby przejść do Aprilii. Reprezentowanie kolejnego włoskiego zespołu było bardzo przekonujące, jednak nie chciałem "rozwodu, żyjąc razem". Pomimo tego, po siedmiu latach w MotoGP marzeniem jest być zawodnikiem fabrycznym.

Najprawdopodobniej w sezonie 2019 miejsce Danilo Petrucciego zajmie inny Włoch, podopieczny Valentino Rossiego - Francesco Bagnaia, przed którym drugi sezon w Moto2.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone