MotoGP

Circuito de Jerez Angel Nieto

MotoGP potwierdza daty testów w trakcie sezonu 2019

Motocyklowe Mistrzostwa Świata potwierdziły daty testów w trakcie trwania sezonu 2019.

Zawodnicy klasy mistrzowskiej w trakcie trwania sezonu odbędą trzy jednodniowe sesje testowe, które zostały zaplanowane po Grand Prix Hiszpanii na torze w Jerez de la Frontera (6 maja), po Grand Prix Katalonii na obiekcie Barcelona-Catalunya (17 czerwca), a także po Grand Prix Czech w Brnie (5 sierpnia).

Dwudniowy oficjalny test MotoGP jest planowany również na 28-29 sierpnia. Jeśli tor Kymiring zostanie potwierdzony w kalendarzu Motocyklowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2020, test odbędzie się w Finlandii, jeśli nie kierowcy sprawdzą swoje motocykle na torze Misano World Circuit Marco Simoncielli we Włoszech.

Przygotowanie do sezonu 2019 kierowcy rozpoczną natomiast już w Walencji na obiekcie Ricardo Tormo, tuż po zakończeniu obecnie trwającego sezonu w dniach 20-21 listopada, a następnie udadzą się do Jerez, gdzie testy zostały zaplanowane na dni 28-29 listopada.

Tuż przed startem sezonu 2019 zawodnicy odbędą dwie trzydniowe sesje, które zostały zaplanowane na 06-08 lutego w Malezji na torze Sepang oraz 23-25 lutego w Katarze na obiekcie Losail.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone