MotoGP

Dani Pedrosa / Repsol Honda Team

Motocykliści MotoGP będą testować na mokrej nawierzchni w Katarze

Zawodnicy Motocyklowych Mistrzostw Świata otrzymają szansę testów na mokrej nawierzchni, podczas ostatniego dnia przedsezonowych testów w Katarze - taką decyzję podjęła komisja bezpieczeństwa MotoGP.

Ostatnia godzina przedsezonowych testów na torze Losail, zostanie wykorzystana do jazdy po mokrym torze, co da zawodnikom możliwość sprawdzenia motocykli w zmiennych warunkach, jak również pozwoli ocenić drenaż toru, który nie należał do najlepszych podczas pierwszej rundy zeszłorocznego sezonu.

Testy na mokrym obiekcie w Katarze pozwolą także ocenić zamontowane reflektory na torze, które umożliwiają organizować GP Kataru w godzinach wieczornych, jednak do chwili obecnej komisja bezpieczeństwa nie przeprowadziła żadnej oficjalnej sesji, która dałaby odpowiedź na kilka pytań, w tym czy padające na tor światło reflektorów nie oślepia zawodników.

FIM, jak również Dorna zdecydowała się przeprowadzić nieoficjalny test z udziałem Franco Unciniego i Lorisa Capirossiego, jednak tylko przy użyciu motocykli drogowych.

Test na mokrej nawierzchni odbędzie się w ostatnią godzinę, ostatniego dnia testowego, który został zaplanowany na trzeciego marca.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone