MotoGP

Suzuki

Motocykl Suzuki na sezon 2018 MotoGP zaprezentowany

Dzień przed startem oficjalnych testów przedsezonowych, Suzuki pokazało światu maszynę GSX-RR w specyfikacji na rok 2018. Jej barwy pozostały niezmienne względem poprzednich lat.

Zespół fabryczny Suzuki ponownie reprezentować będą Andrea Iannone oraz Alex Rins. Zeszły sezon dla tej ekipy nie był najlepszy i zupełnie nie przypominał jej dotychczasowej dyspozycji. Warto przypomnieć, że Maverick Vinales w 2015 roku podczas GP Wielkiej Brytanii odniósł pierwszy triumf dla Suzuki od czasu powrotu do MotoGP i regularnie plasował się w czołówce.

Wszyscy inżynierzy Suzuki w fabryce oraz członkowie zespołu bez przerwy pracowali przez całą zimę i mamy nadzieję, że znaleźliśmy dobre podstawy do właściwego restartu. Najważniejszą rzeczą jest to, że startujemy od nowa i byliśmy w stanie zebrać wiele dobrych doświadczeń z poprzedniego sezonu, gdy mieliśmy sporo problemów. Wyciągnęliśmy wnioski z tych kłopotów i jako grupa pozostaliśmy silni pomimo rozczarowujących wyników - powiedział szef zespołu Suzuki Davide Brivio.

Andrea Iannone oraz Alex Rins liczą na to, że sezon 2018 będzie dla nich zdecydowanie lepszy i będą w stanie powalczyć o czołowe wyniki.

Zidentyfikowaliśmy problemy, z którymi borykaliśmy się rok temu i dodaliśmy do tego naprawdę dobre postawy techniczne. Dzięki temu możemy osiągnąć nasz cel, którym jest obecność w pierwszej piątce w każdym wyścigu. Podczas przerwy zimowej naprawdę ciężko pracowałem, nie tylko fizycznie, ale i mentalnie. To sprawia, że jestem pewny konkurencyjności w fantastycznym sezonie - powiedział Andrea Iannone.

Myślę, że tym razem jestem w zdecydowanie lepszej formie niż rok temu, zakończyłem sezon z bardzo dobrym wyczuciem motocykla. W każdym razie nadal chcę się uczyć. Naszym planem jest zebranie odpowiedniej ilości kilometrów z nowym GSX-RR, praca nad poprawą tempa i jechać na sto procent z wyścigu na wyścig - dodał Alex Rins.

Nowy motocykl Suzuki był testowany w tym tygodniu na torze Sepang przez zawodnika testowego - Sylvaina Guintoliego - mistrza World Superbike z sezonu 2014. Francuz w ubiegłym roku wystartował za kontuzjowanego Alexa Rinsa w GP Francji, Włoch i Katalonii.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone