MotoGP

Miguel Oliveira - Red Bull KTM Tech3

Miguel Oliveira oficjalnie zostaje w zespole KTM Tech3 na sezon 2020

KTM potwierdził, iż Miguel Oliveira pozostanie w ekipie Tech3 na sezon 2020.

Portugalczyk dobrze spisywał się w serii Moto2, więc satelicki zespół austriackiego producenta postanowił zatrudnić go w MotoGP na rok 2019. W kontrakcie widniała jednak opcja przedłużenia umowy na kolejny sezon, z czego KTM skorzystał już podczas czwartej rundy tegorocznych mistrzostw.

Wpływ na taką decyzję miały wyniki Oliveiry. W dotychczasowych wyścigach 24-latek zajmował kolejno: siedemnaste, jedenaste oraz czternaste miejsce. Te rezultaty sprawiły, że Portugalczyk z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje szesnastą lokatę w klasyfikacji generalnej. Wyprzedza w niej m.in. swojego zespołowego partnera, Hafizha Syahrina (bez punktów) oraz zawodnika fabrycznego zespołu, Johanna Zarco (5 pkt.). W kwalifikacjach do wyścigu go GP Hiszpanii uplasował się natomiast na 22. pozycji.

„Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, mogąc ogłosić, że aktywowaliśmy naszą opcję z Miguelem i jego kontraktem z nami tak wcześnie, ponieważ to, co pokazał w pierwszych wyścigach, jest dla nas naprawdę dobre i nie ma powodu, by dłużej z tym czekać” – mówił Pit Beirer, dyrektor KTM Motorsports. „Naprawdę cieszymy się, że możemy mieć na kolejny rok w KTM-ie zawodnika z takim potencjałem”.

Johann Zarco oraz Pol Espargaro mają ważne kontrakty w fabrycznym zespole do sezonu 2020, natomiast Hafizh Syahrin z ekipą Tech3 jedynie do końca tegorocznych zmagań.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone