MotoGP

Miguel Oliveira z członkami zespołu KTM w 2017 na Motorland Aragon /

Miguel Oliveira dołączy do stawki MotoGP w 2019 roku

W następnym sezonie będziemy mogli oglądać młodego Portugalczyka w królewskiej klasie MotoGP. Oliveira, obecnie zajmujący czwarte miejsce w klasyfikacji Moto2, został zakontraktowany na rok do satelickiej grupy KTM – Tech3.

Francuski zespół postanowił rozwiązać umowę z Yamahą, dla której dotychczas prowadził prywatny zespół. W nadchodzącym sezonie zawodnicy KTM dosiądą motocykla RC16

Jestem bardzo szczęśliwy, że KTM zaufał mi i zaproponował współpracę. Wierzę w to, że zasługuję na możliwość ścigania się z najlepszymi – komentuje Oliveira.

Zawsze marzyłem o MotoGP. Postawiłem sobie to za cel. Nadal mam przed sobą sezon w Moto2, ale fakt, że mam już swoje miejsce w przyszłym sezonie pozwala mi odetchnąć i skupić się na mojej jeździe.

Oliveira rozpoczął swoją karierę w wieku zaledwie czterech lat. Ukończył krajowe zawody MiniGP na czwartym miejscu. Jego pierwszym większym sukcesem było wygranie w 2005 mistrzostwa Portugalii MiniGP. Rok później obronił tytuł. W 2009 był trzeci w mistrzostwach Hiszpanii, a w 2010 walczył z Maverickiem Viñalesem do ostatniego wyścigu o tytuł mistrza, ostatecznie przegrywając różnicą dwóch punktów.

Dyrektor KTM Motorsports, Pit Beirer, dodał: To dla nas bardzo emocjonalny krok, ponieważ dowodzi wszystkiego, co powiedzieliśmy o budowie struktury w padoku.

Wspólnie z Aki Ajo stworzyliśmy projekt Moto2 jako platformę, która rozwija zawodników MotoGP i muszę podziękować mu za to partnerstwo, ponieważ świetnie sobie radzi z chłopakami. Wszyscy, którzy wychodzą z jego "szkoły", są gotowi na MotoGP i cieszę się, że możemy dać szansę Miguelowi.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone