MotoGP

Maverick Vinales - Monster Energy Yamaha MotoGP

Maverick Vinales: Zdobycie mistrzostwa w tym roku jest praktycznie niemożliwe

Maverick Vinales jest zdania, iż zdobycie tytułu mistrza świata w klasie MotoGP w sezonie 2019 to temat zamknięty dla zawodników Yamahy.

Po siedmiu rozegranych rundach tegorocznego sezonu „królewskiej” kategorii wyścigów motocyklowych 24-latek zajmuje dalekie jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej i traci równo sto punktów do lidera mistrzostw, Marca Marqueza. Mistrz klasy Moto3 z sezonu 2013 nie widzi szans na odrobienie strat do obrońcy mistrzowskiego tytułu.

„Po wyścigu w Katalonii walka o mistrzostwo świata dla mnie się zakończyła” – przyznał „Mack”. „Myślę, że w walce o tytuł pozostało już tak naprawdę trzech zawodników, ponieważ reszta traci już ponad 50 punktów do Marqueza. Marc musiałby przestać startować w wyścigach albo nie dojeżdżać do mety w kilku następnych rundach. Jestem rozczarowany ostatnim wyścigiem, ponieważ nieźle wystartowałem i mogłem wygrać ten wyścig”.

Vinales nie krył również zadowolenia z ostatnich testów, które odbyły się w poniedziałek po wyścigu o Grand Prix Katalonii.

„Jestem bardzo zadowolony z tych testów. Potwierdziły one, iż zespół idzie w dobrym kierunku, jeśli chodzi o rozwój motocykla. Myślę, że w Assen możemy powalczyć o podium. Przetestowaliśmy również wiele nowych rozwiązań, które prawdopodobnie zastosujemy w naszej maszynie na przyszły sezon” – dodał Maverick.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone