MotoGP

Maverick Vinales

Maverick Vinales zawodnikiem Yamahy do sezonu 2020

Hiszpan przedłużył umowę z fabrycznym zespołem japońskiego producenta o kolejne dwa lata. Informacja o tym została przekazana podczas prezentacji motocykla na sezon 2018.

Maverick Vinales po dwóch niezwykle obiecujących sezonach spędzonych w zespole Suzuki, od zeszłego roku zajął miejsce Jorge Lorenzo w ekipie Movistar Yamahy. Młody Hiszpan zdominował testy przedsezonowe i po pierwszych rundach sezonu 2017 wydawał się być niekwestionowanym faworytem do mistrzowskiego tytułu.

Jednak poważne problemy z motocyklem podczas drugiej połowy ubiegłego sezonu, wykluczyły jego i Valentino Rossiego z grona zawodników walczących o mistrzowski tytuł MotoGP.

Celem na najbliższe dwa lata dla mistrza Moto3 z sezonu 2013, będzie wywalczenie tytułu w najwyższej klasie Motocyklowych Mistrzostw Świata. Zaprezentowana maszyna Yamahy ma umożliwić wyrównaną rywalizację z reprezentantami Hondy i Ducati.

Podpisałem ten kontrakt, ponieważ bardzo dobrze się czuję wewnątrz tego zespołu. Jest to coś, co lubię i czego chcę. Doszliśmy do naprawdę dobrego porozumienia. Spełnili moje marzenia i zobaczymy, czy dokonamy czegoś w trakcie tych kolejnych lat - powiedział Maverick Vinales na prezentacji nowego motocykla Yamahy.

Oficjalne testy przedsezonowe MotoGP tradycyjnie już będą miały miejsce na torze Sepang w Malezji, a rozpoczną się 28 stycznia i potrwają trzy dni. Druga tura zaplanowana jest na dni 16-18 lutego, a odbędzie się tym razem na torze Buriram w Tajlandii.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone