MotoGP

Marc Marquez - Repsol Honda Team

Marquez przeszedł udaną operację lewego ramienia w Barcelonie

Marc Marquez, mistrz świata MotoGP oraz zawodnik zespołu Repsol Honda, przeszedł we wtorek udaną operację lewego ramienia.

Hiszpan w październiku ujawnił, że pod koniec sezonu, będzie musiał poddać się operacji lewego ramienia, po kilku latach jego przemieszczania się, co było widoczne podczas niektórych weekendów Grand Prix w tym sezonie.

Operacja odbyła się we wtorek w szpitalu Dexeus w Barcelonie i została przeprowadzona przez zespół doktora Xaviera Mira, chirurga MotoGP.

"Po owocnym teście w Jerez, panujący mistrz świata MotoGP Marc Marquez przeszedł operację w szpitalu Universitari Dexeus czwartego grudnia" - czytamy w oficjalnym komunikacie zespołu Repsol Honda.

"Kompleksową operację przeprowadzili doktor Xavier Mir, doktor Victor Marlet i doktor Teresa Marlet oraz wszyscy członkowie ICATME (Katalońskiego Instytutu Traumatologii i Medycyny Sportowej), aby rozwiązać problem powtarzającego się przemieszania lewego ramienia zawodnika Repsol Honda, co powtarzało się przez cały rok."

Kierowca japońskiego zespołu opuści szpital po dwóch dniach i rozpocznie rehabilitację w swoich rodzinnych stronach, aby następnie przygotowywać się do zimowych testach przed sezonem 2019.

"Marquez zostanie zwolniony do domu w ciągu 48 godzin w zależności od jego powrotu do zdrowia. W przyszłym tygodniu rozpocznie sześciotygodniowy program rehabilitacji w swoim rodzinnym mieście Cervera, a następnie zimowy trening przygotowujący go do testów w Sepang."

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone