MotoGP

Marc Marquez - Repsol Honda

Marquez o krok od mistrzowskiego tytułu w sezonie 2018

Marc Marquez podczas Grand Prix Japonii na torze Motegi, stanie przed szansą zdobycia swojego piątego mistrzowskiego tytułu w Motocyklowych Mistrzostwach Świata.

Hiszpan powraca do Motegi, po wygranej w Grand Prix Tajlandii na pętli Buriram, gdzie do ostatniego zakrętu toczył bój z Andreą Dovizioso, który finalnie minął linię mety na drugiej pozycji.

Zawodnik Repsol Hondy już podczas rywalizacji na japońskim torze Motegi stanie przed pierwszą szansą wywalczenia swojego piątego tytułu w klasie MotoGP, czego dokonał w latach 2014 i 2016, zdobywając tytuł w domowym Grand Prix Hondy.

Jego najbliższym rywalem w walce o mistrzostwo jest Andrea Dovizioso, który traci do Hiszpana 77 punktów w klasyfikacji kierowców, a w grze pozostaje już tylko 100 punktów do zdobycia. Szanse na tytuł ma także Valentino Rossi, który z dorobkiem 99 "oczek" plasuje się na trzeciej lokacie w zestawieniu kierowców, jednak wywalczenie mistrzostwa przez Włocha pozostaje jedynie matematyczne.

Jakiego wyniku potrzebuje Marc Marquez do zdobycia mistrzowskiego tytułu już podczas Grand Prix Japonii:

  • Wygrywa Grand Prix Japonii.
  • Dojeżdża do mety na drugiej pozycji, trzeciej lub czwartej, a Dovizioso nie kończy wyścigu przed nim.
  • Dojeżdża do mety na piątej pozycji, a Dovizioso nie kończy rywalizacji wyżej niż na czwartym miejscu.
  • Dojeżdża do mety na szóstej pozycji, a Dovizioso nie kończy rywalizacji wyżej niż na piątym miejscu.
  • Kończy wyścig pomiędzy pozycjami siedem a piętnaście, a Dovizioso nie kończy rywalizacji wyżej niż dwie lokaty wyżej.
  • Nie dojeżdża do mety, Dovizioso nie kończy rywalizacji wyżej niż na czternastym miejscu, a Rossi nie wygrywa wyścigu.

Marc Marquez przyznał, że chce osiągnąć cel i wykorzystać pierwszą piłkę meczową, jednak zauważa, że ważnym czynnikiem na torze Motegi jest przyspieszenie, a to przewaga Ducati w sezonie 2018.

Mamy pierwszą piłkę meczową w domowym wyścigu Hondy, który jest bardzo ważny dla naszej fabryki - powiedział Marc Marquez.

Oczywiście postaramy się uzyskać jak najlepszy wynik przed ludźmi z Hondy i fanami, ale Motegi to miejsce, w którym kluczowym czynnikiem jest mocne przyspieszenie, więc będziemy musili ciężko pracować i poprawić się trochę w tym obszarze, jeśli chcemy walczyć z Ducati. W przeciwnym razie postaramy się zachować spokój oraz jak najlepiej poradzić sobie z sytuacją.

Ważne jest, aby w pewnym momencie osiągnąć cel - dodał Hiszpan.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone